Gintaras STEPONAVIČIUS 

I. Darbai nuveikti apygardoje


Susitikimai

Apygarda susideda iš Lazdynų, Vilkpėdės, Aukštųjų Panerių ir Žemųjų Panerių rajonų. Nuolat aktyviai dalyvauju čia rengiamose tradicinėse šventėse, stengiuosi būti visuose bendruomenės susitikimuose.

Kas savaitę apygardoje aš arba mano padėjėjai rengiame susitikimus su gyventojais dėl jų asmeninių klausimų, tai leidžia man geriau suprasti Jūsų keliamas problemas bei jas išspręsti.

Per metus iš gyventojų gavome apie 600 prašymų tarpininkauti sprendžiant gyventojų problemas: dažniausiai tai komunaliniai, asmeniniai, žemės grąžinimo, socialiniai klausimai, nusiskundimai dėl biurokratų veiksmų. Kas ketvirtį apygardoje organizuojami bendri susitikimai su rinkėjais, kuriuose dalyvauja įvairių institucijų – tokių kaip AB „Šilumos tinklai”, Vilniaus miesto savivaldybė(VMS) – atstovai.

Po susitikimų išsiuntėme daugiau nei 250 laiškų su mano raginimu spręsti konkrečias problemas, šimtus klausimų sprendžiau betarpiškai telefonu, dažnai problemos aptariamos sukviečiant visas suinteresuotas puses diskusijai, todėl džiaugiuosi geranorišku Vilniaus miesto savivaldybės (VMS) požiūriu – šie veiksmai leidžia realiai padėti ir atstovauti rinkėjams.

Surengiau susitikimą su vietos verslininkais, kurio metu aptarėme svarbiausias verslo problemas. Po jo kreipiausi į ministerijas dėl verslo sąlygų liberalizavimo. Taip pat lankiausi daugelyje apygardos valstybės institucijų, privačiose įmonėse, kur susipažinau su kasdiene veikla ir sprendžiau pastebėtas problemas.

Švietimo sistemos ugdymo ir auklėjimo įstaigos

Apygardoje yra aštuonios vidurinės mokyklos ir viena gimnazija. Bendrauju su visų mokyklų vadovais ir bendruomenių atstovais. Dalyvauju mokyklų bendruomenių rengiamose šventėse, mokyklose skaitau paskaitas įvairia tematika. Mokyklų vyresnių klasių moksleiviams surengiau boulingo turnyrą.

Su Mokyklų Tarybomis susitinku iškilus konkrečiai problemai, pvz.: reorganizacijų ir renovacijų klausimui. Pasaulio Bankui skyrus lėšų 10 mokyklų renovacijai Vilniaus mieste, rėmiau, kad viena iš šių mokyklų būtų G.Vilties vidurinė mokykla. Pritariau G. Vilties vidurinės mokyklos pozicijai, kad mokykla atitinka visus keliamus reikalavimus, todėl turi likti vidurine mokykla šiais metais.

Prisidėjau, kad VMS skirtų lėšų „Vingio’ vidurinei mokyklai iš dalies sutvarkyti jos pastatą bei aplinką po praūžusios audros.

„Minties” vidurinei mokyklai tapus gimnazija, apygardoje įsteigta nauja mokykla – „Žėručio” pradinė. Daliniam šios mokyklos įsikūrimui, tarpininkavau, kad būtų skirti 3000Lt. o dar apie 18 000 Lt – „Žėručio”pradinei mokyklai ir „Minties” gimnazijai suolams įsigyti. Remiu mokyklos tėvelių bei pedagogų poziciją, kad „Žėručio” mokykloje turi būti sudarytos geros sąlygos mokytis ir vaikai, dėl reorganizacijos pradėję lankyti šią pradinę mokyklą, vėliau turėtų teisę mokytis „Minties” gimnazijoje.

Apygardoje yra 14 darželių, daugelyje jų lankiausi, susipažinau su problemomis, padėjau jas spręsti. Dalyvauju darželių tėvelių ir pedagogų rengiamose šventėse, šių švenčių proga pasitelkę rėmėjus, darželiams ir mokykloms dovanojame žaislus, knygas, kanceliarines prekes ir kitas būtinas prekes.

Ypač sunki yra darželių pastatų padėtis, tai kelia grėsmę net vaikų sveikatai, – todėl tarpininkavau, kad VMS skirtų 5000 lt. darželio „Aušrelė” avariniam stogo remontui bei būtų suremontuoti „Žibutės”ir „Vaduvos” darželių stogai.

Vilkpėdės silpnaregių ir aklųjų bendruomenė

Džiaugiuosi nuoširdžiu bendradarbiavimu su Vilkpėdės silpnaregių ir aklųjų centru, nes tai man padeda ne tik geriau suprasti labiausiai pažeidžiamos socialinės grupės problemas, bet ir kartu su centru inicijuoti įstatymų pataisas, įtakojančias aklųjų ir silpnaregių teises, atstovauti Socialinių reikalų ir darbo ministerijoje jų interesus. Tarpininkavau, kad Vilniaus baldų kombinatas skirtų Aklųjų ir silpnaregių bibliotekai 2500 Lt knygoms Brailio raštu išleisti.Vilkpėdės bendruomenės socialiniam centrui bendradarbiaujant su viešąja įstaiga, padėjau, kad panaudos būdu iš LR Vyriausybės būtų gauti 30 kompiuterių - šiuo metu įrengiama kompiuterių klasė, kurioje mokysis dirbti silpnaregiai.

Dalyvauju centro rengiamose tradicinėse šventėse, pasitelkus privačius rėmėjus parėmiame neturtingiausias bendruomenės šeimas būtiniausiais maisto produktais.

Gyventojų saugumas

Gyventojų saugumas yra bendra visų rajonų problema, todėl aš ir mano padėjėjai nuolat inicijuojame bei dalyvaujame pasitarimuose apie nusikalstamumo prevencijos būdus, bendradarbiaujame su rajono policijos nuovadomis, organizacijomis „Stabdyk nusikalstamumą”, „Tėvai prieš narkotikus”, „Pilietinių iniciatyvų centras”. Manau, kad su žalingų įpročių, tokių kaip narkotikų vartojimas, plitimu bei didėjančiu nusikalstamumu, viena policija negali kovoti, todėl reikia sutelkti visos visuomenės pastangas, kad šis procesas būtų sustabdytas. Vilčių teikia tai, kad sparčiai didėja policijos rėmėjų gretos.

Norėčiau plačiau aptarti problemas, kurias apygardoje pasisekė išspręsti, ir tas, kurias spręsime ateityje.

Kitos problemos kurias pavyko išspręsti

Lazdynai: Remdamasis prašymu, kurį pasirašė 2000 gyventojų, nereorganizuoti poliklinikų atskiriant pirmojo ir antrojo lygio specialistus, kreipiausi į Sveikatos ministeriją bei VMS. Džiaugiuosi, kad pavyko įtikinti Sveikatos ministeriją, jog Lazdynų rajono gyventojams pas antrojo lygio specialistą patogiau lankytis Lazdynuose, o ne Karoliniškėse.

Padėjau Lazdynų viešajai bibliotekai iš privačių fondų gauti 2000 lt. naujoms knygoms įsigyti. Rėmiau „elektroninės Seniūnijos” projektą Vilniaus miesto savivaldybėje. Šiuo metu Seniūnija sujungta su vietiniu interneto tinklu, jungiančiu daugiau nei 300 vartotojų, seniūnijoje yra 5 kompiuteriai, veikia mokymo klasė, kurioje galima įgyti pradinių kompiuterio raštingumo žinių.

Vilkpėdė: Rėmiau gyventojų norą iškelti šalia parduotuvės „Media” esantį daržovių turgelį. Jis įrengtas Vilkpėdės seniūnijos pastatų ansamblyje uždarose patalpose.

Aktyviai veikiau, jog būtų pradėtas Vilniaus priklausomybės ligų centro decentralizavimas, siekdamas, kad ambulatoriškai gydomi šio centro pacientai būtų išskaidyti po 8 miesto poliklinikas. Inicijavome diskusiją ir būtent tokiam problemos sprendimui gavome Vilkpėdės gyventojų pritarimą. Iki metų pabaigos projektas turėtų būtų baigtas nepaisant lėšų stygiaus.

Siekdamas sumažinti triukšmą ir apriboti greitį, gyventojams prašant, tarpininkavau įrengiant greičio ribojimo kalnelius Gerosios Vilties g. šalia 6 ir 8 namų.

Remiu Vilkpėdėje šalia bažnyčios įsikūrusią Šv. Zitos draugiją, globojančią kelias dešimtis socialiai remtinų vaikų, – privačių rėmėjų pastangomis padėjome organizuoti kelionę į Lenkiją, paremiame draugijos globotinius būtiniausias maisto produktais.

Aukštieji ir Žemieji Paneriai: Rėmiau jaunimo norą sportuoti, todėl kreipiausi į VMS dėl A.Panerių mokyklos sporto aikštelės sutvarkymo. Šiuo metu aikštelė jau sutvarkyta.

Tarpininkavau, kad Kultūros vertybių apsaugos departamentas skirtų daugiau nei 10.000 Lt žymaus spaustuvininko E. Jagomasto ir jo šeimos memorialui sutvarkyti.

Padėjau išspręsti Juodšilių g. 26 namo vandentiekio problemą.

Inicijavau, kad A. Panerių galutinėje stotelėje autobusų stotelėje būtų pradėta laukimo stotelės statyba. Gyventojų prašymu inicijavau, kad šiame rajone seniūnas skirtų laiko gyventojų priėmimui asmeniniais klausimais.

Kartu su Liberalų sąjungos Lazdynų skyriumi ir su Vilniaus „Perkūno” Rotary klubu pavasarį buvo surengta dėvėtų drabužių labdara A.Panerių gyventojams paremti.

Darbai ateityje

Sieksiu, kad kiekvienas apygardos gyventojas jaustų realius pokyčius sprendžiant apygardoje aktualias problemas. Todėl manau, kad Lazdynuose turi būti pradėtas vakarinio Vilniaus apvažiavimo projektas, baigtos Universitetinės greitosios pagalbos ligoninės B korpuso statybos, gatvių apšvietimo įrengimas, sutvarkytas Lazdynėlių rajono gatvių kvartalas, įrengti dviračių takai bei viešas tualetas.

Manau, kad Vilkpėdė turi atsikratyti jai primetamo nesaugaus ir nepatrauklaus rajono įvaizdžio, todėl sieksiu, kad Vilniaus priklausomybės ligų centras išsikeltų iš šio rajono, būtų sunaikintos landynės, įsikurtų namų bendrijos.

Siekiant atgaivinti Aukštųjų Panerių rajoną, neužteks vien tik mano ir seniūnijos pastangų, todėl kviečiu rajono gyventojus bei verslininkus kurti A.Panerių bendruomenę.

Džiaugiuosi dalykišku bendradarbiavimu su Vilniaus miesto savivaldybe bei jos vadovais, apygardos aktyviais bendruomenės nariais, veikiančiomis organizacijomis, verslininkais. Man nuolat talkina aktyviai veikiantis Liberalų sąjungos Lazdynų skyrius.

Kviečiu iniciatyvius žmones prisidėti prie savo rajono puoselėjimo, kartu įgyvendinti savo sumanymus bendraujant tiesiogiai su manimi ar mano padėjėjais: telefonais 44 50 61 ; 39 61 48 ; 39 63 60, faksas 39 64 20 arba elektroniniu paštu: [email protected]


Naujausi pakeitimai - 2001-10-28




© Seimo kanceliarija

https://www.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_d=11389&p_k=1&p_r=1029