Vilniečiai dirbs už valdininkus ir dar mokės
Nuo kitų metų sausio pirmos dienos įsigalios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimas, kuriuo vilniečiai įpareigojami tvarkyti savo aplinką 20 metrų atstumu nuo daugiabučių namų. Šiuo sprendimu Savivaldybės funkcija perkeliama daugiabučių namų gyventojams, kurios padarinys – gyventojai turės daugiau mokėti gyvenamuosius namus administruojančioms įmonėms arba samdytis kiemsargius. Taip pat galės patys tvarkytis aplinką: šienauti, šluoti šaligvatvius, valyti sniegą, tvarkyti gyvenamųjų namų gatves ir kt.
Privalomas daugiabučių namų aplinkos tvarkymas žmonėms ne tik kelia susirūpinimą, bet svarbiausia, kad Savivaldybė neteikia jokios su šiais pokyčiais susijusios informacijos, kuri leistų gyventojams priimti jiems priimtiniausius sprendimus. Detalieji planai iki dabar visuomenei nepristatyti, o tvarkomos teritorijos ribos kiekvienam namui yra nepriskirtos. Daugiabučiai gyvenamieji namai neturi savo raudonųjų linijų. Namų dydžiai taip pat skiriasi, tai kokiu būdų bus skaičiuojami gyventojams mokesčiai už teritorijos tvarkymą?
Vilniaus miesto savivaldybė skaičiuoja, kad gyventojų sąskaita, ji galėtų sutaupytų apie 10 mln. litų per metus ir taip padėtų sumažinti biudžeto išlaidas. Bet šie pinigai, tai tik lašas Savivaldybės skolų jūroje.
Mano nuomone, sutaupytus pinigus būtų galima panaudoti šiuo metu ypatingai svarbiems gyventojų poreikiams: išplėsti automobilių stovėjimo aikšteles, suremontuoti įvažiavimus į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus, remontuoti susidėvėjusius šaligatvius. Gyventojai nėra atsakingi už Savivaldybės biudžeto skolas, kurios atsirado dėl neūkiško ir neefektyvaus pinigų panaudojimo bei valdininkų aplaidumo, kurie visomis išgalėmis inicijuoja brangius ir šiuo metu visiškai nebūtinus projektus, kaip „Vilnius veža“ ar „Air Lituanica“.
Verta pasvarstyti, ar tai nėra užslėpta rinkliava, nes dauguma gyventojų bus priversti daugiau mokėti savo būsto administratoriui, bendrijos pirmininkui ar kitam asmeniui, kuris didins įkainį už atliekamas aplinkos tvarkymo paslaugas.
Mieli, vilniečiai, ar tokie Savivaldybės sprendimai pagerins Jūsų gerovę, palengvins mokesčių naštą ir svarbiausia, kur bus iš mūsų, mokesčių mokėtojų surinkti milijonai naudojami, gal naujoms valdininkų svajonėms įgyvendinti?
Tarybos sprendimo išvadą paprasta ir logiška: gyventojams užkraunama dviguba našta – atlikti Vilniaus miesto savivaldybei priskirtą funkciją ir dar už tai susimokėti.