Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Minint Lietuvos diplomatinių santykių atnaujinimo 20-metį – gėlės Anapilin išėjusiems diplomatams

 

 

2011 m. rugsėjo 9 d. pranešimas VIR

 

 

Minint Lietuvos atkurtos Nepriklausomybės pripažinimo ir diplomatinių santykių atnaujinimo 20-metį Lietuvos Respublikos Seimo vardu aplankytos diplomatų, buvusių užsienio reikalų  ministrų, asmenų, aktyviai prisidėjusių prie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo, amžinojo poilsio vietos.

 

Seimo kancleris Jonas Milerius ir jį lydintys asmenys Vilniaus Antakalnio kapinėse gėlių puokštes ant kapų padėjo ir tylos minute pagerbė Aniceto Simučio, Stasio Antano Bačkio, Romualdo Kalonaičio atminimą, Rokantiškių kapinėse aplankytas Raimundo Rajecko kapas.

 

Vėliau delegacija pajudėjo link Kauno, kur Petrašiūnų kapinėse buvo pagerbti amžinojo poilsio atgulę Petras Klimas, Juozas Urbšys, Leonas Bistras, Albertas Gerutis, Stasys Lozoraitis (vyresnysis), Stasys Lozoraitis (jaunesnysis), Kazys Lozoraitis, Stasys Sakalauskas, Mykolas Sleževičius, Kazys Škirpa, Dovas Zaunius, Algirdas Žvirėnas.  Garliavos ir Panemunės kapinėse aplankytos Antano Nesavo ir Juozo Tūbelio, o Karmėlavos kapinėse – Teodoro Daukanto amžinojo poilsio vietos.

 

Visi šie iškilūs prieškario ar dabartinio laikotarpio diplomatai klojo Lietuvos valstybės diplomatinius pamatus, kai kurie jų dėl Nepriklausomybės įtvirtinimo dirbo sovietų okupacijos metais ir jos atkūrimo taip ir nesulaukė. Minint Lietuvos diplomatinių santykių atnaujinimo 20-metį, norima priminti jų atliktų darbų svarbą, atkreipti visuomenės dėmesį į neįkainojamą jų indėlį, kuriant demokratinę valstybę.

 

Iš viso aplankyta 21 kapavietė.

 

„Nedaug kapaviečių begalime aplankyti, nes daugelis 1918-1940 metų nepriklausomos Lietuvos diplomatų nukentėjo nuo okupacinės sovietų valdžios ir mirė ar buvo sušaudyti lageriuose, kiti buvo priversti pasitraukti užsienin, kur ir mirė, – sakė Seimo kancleris Jonas Milerius. – Tačiau kiekvieno jų biografija ir vykdyta veikla atspindi ilgą Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimo kelią“.

 

Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė, asmeniškai pažinojusi kai kuriuos 1990-1991 metų pirmuosius diplomatus, sako: „Jie buvo tokie iškilūs, tokie eruditai ir taip besąlygiškai mylėjo Tėvynę, kad prisimindamas juos, pasisemi stiprybės. Ne jiems reikia, kad lankytume jų kapus, tai mums reikia – kad išminties ir stiprybės pasisemtume, kad neštume ir perduotume jų siekius ateities kartoms“.

 

 

Daugiau informacijos apie Lietuvos valstybę tarptautinėje arenoje

 

Ryšių su visuomene skyrius

Asta Markevičienė, te. (8 5) 2396202

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti