Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisoms po pateikimo pritarta

2013 m. lapkričio 12 d. pranešimas VIR

(iš plenarinio posėdžio)

 

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis Seimui pristatė Socialinės paramos mokiniams įstatymo 1, 2, 4, 6, 7, 10, 14 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą Nr. XIIP-1152, kuriuo siekiama tobulinti esamą socialinės paramos mokiniams teisinį reguliavimą ir užtikrinti sveikos mitybos reikalavimus atitinkantį mokinių maitinimą.

Siekiant užtikrinti visavertį, sveikos mitybos reikalavimus atitinkantį mokinių maitinimą, siūloma apie 10 procentų padidinti vienam mokiniui vienai dienai nemokamam maitinimui (pusryčiams, pietums, pavakariams) skirtiems produktams įsigyti skiriamų lėšų dydžius. Nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti (įskaitant prekių pirkimo pridėtinės vertės mokestį) siūloma skirti nuo 1,3 iki 7,7 procento bazinės socialinės išmokos dydžio sumą (nuo 1,69 Lt iki 10,01 Lt).

Pasak viceministro, tai pareikalautų 9,1 mln. litų, tačiau, įvertinus tai, kad kasmet mažėja bendras mokinių skaičius ir nemokamą maitinimą gaunančių mokinių skaičius, 2014 m., palyginant su 2013 m. papildomų lėšų iš valstybės biudžeto skirti nereikės.

Įstatyme siūloma nustatyti, kad išlaidoms socialinei paramai mokiniams administruoti per kalendorinius metus panaudojama ne didesnė lėšų suma, negu nustatytas išlaidoms socialinei paramai mokiniams administruoti skiriamų lėšų procento dydis nuo panaudotų lėšų išlaidoms produktams ir mokinio reikmenims finansuoti.

Numatoma, kad tais atvejais, kai vaiko laikinoji globa ar rūpyba nustatyta tėvų prašymu dėl jų laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos, globojamiems ar rūpinamiems vaikams socialinė parama mokiniams būtų skiriama, įvertinus ne tik vaiko tėvų, bet ir vaiko bei kitų bendrai gyvenančių asmenų pajamas.

Taip pat siūloma, kad skiriant socialinę paramą mokiniams į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens pajamas nebūtų įskaitomas pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą papildomai paskirtos socialinės pašalpos dydis.

Taip pat numatoma patikslinti mokyklų grupių ir ugdymo programos terminus: „bendrojo ugdymo mokykla“, „profesinio mokymo įstaiga“, „bendrojo ugdymo programa“, bei atsisakyti bendrojo ugdymo programų vardijimo ir nustatyti, kad mokiniai ugdomi pagal bendrojo ugdymo programas, įregistruotas Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre.

Už projektą po pateikimo balsavo 83, prieš nebuvo nei vieno, susilaikė 2 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Socialinių reikalų ir darbo komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – gruodžio 17 d.

 

Saulė Eglė Trembo,

Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected])

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti