Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio pranešimas: „Vakar vykę Klaipėdos krašto susijungimo su Lietuva 90-mečiui paminėti skirti renginiai buvo tik pirmieji“

 

 

2013 m. sausio 16 d. pranešimas VIR

 

Vakar visame istoriniame Klaipėdos krašte įvairiais renginiais buvo pažymėtos Klaipėdos krašto susijungimo su Lietuvos Respublika 90-osios metinės. Anot Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio, jie tik pradėjo visus metus vyksiančių renginių, skirtų šiai progai, ciklą. Idėja sudaryti vieną renginių programą kilo po to, kai Seimas paskelbė šiuos metus Klaipėdos krašto metais. Iniciatyvos skirti šiai progai ypatingą valstybės dėmesį ėmėsi Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis ir Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis.

Pirmadienį Seime atidarius Klaipėdos miesto savivaldybės ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus parodą, skirtą šiai progai, vyko ir antras iniciatyvinės grupės, kuri ėmėsi bendros renginių programos sudarymo bei jos įgyvendinimo, susitikimas. Jame dalyvavo visų istoriniam Klaipėdos kraštui priklausančių savivaldybių, Kultūros ministerijos, muziejų atstovai, kultūros srities specialistai, politikai.

„Susitikimo metu aptarėme visų savivaldybių per šiuos metus planuojamus renginius ir skaudžiausią klausimą – jų finansavimo galimybes. Kultūros ministerija mielai sutiko sudaryti darbo grupę, kuri apsvarstytų ir nutartų, kurie renginiai ar apie Klaipėdos kraštą planuojamos leisti knygos bei kurti filmai būtų reikšmingiausi ir kuriems būtent būtų galima skirti ne tik savivaldybės, bet ir valstybės finansavimą. Mat, kaip bebūtų gaila, ne visus renginius galėsime finansuoti iš Kultūros rėmimo fondo biudžeto.

Taip pat aptarėme galimybę nustatyti ir pažymėti tikslias Klaipėdos krašto ribas. Tvirtai nutarėme lapkričio mėnesį Seime surengti baigiamąją konferenciją, kuri apvainikuos ir apibendrins tai, kas vyks per šiuos metus“, – teigė posėdžiui pirmininkavęs Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis.

Pirmas iniciatyvinės grupės posėdis vyko praėjusių metų gruodį. Trečią posėdį planuojama surengti Kultūros ministerijoje.“


  Siųsti el. paštuSpausdinti