Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai įvertino Jungtinės Karalystės ambasadorius

2013 m. sausio 24 d. pranešimas VIR

 

Šiandien, sausio 24 d., įvykusiame Seimo kanclerio Jono Mileriaus ir Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento direktorės, Europos Sąjungos (ES) pirmininkavimo koordinatorės Loretos Raulinaitytės susitikime su Jungtinės Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Deividu Hantu (David Hunt) aptartas Lietuvos Respublikos Seimo pasiruošimas pirmininkauti ES Tarybai.

Jungtinės Karalystės ambasadoriui pristatyti pirmininkavimo tikslai, reikšmė Lietuvai, prioritetai, nuveikti darbai, planuojami parlamentinio matmens renginiai.

Ambasadoriaus D. Hanto teigimu, dešimt numatytų parlamentinio matmens renginių sudaro puikų įspūdį. Pasak ambasadoriaus, Jungtinės Karalystės Ministras Pirmininkas Deividas Kameronas (David Cameron) labai domisi ir stebi, kaip Lietuva ruošiasi pirmininkauti, ir neabejoja, kad mūsų valstybė bus puikiai pasirengusi perimti ES Tarybos pirmininkavimą.

Jungtinė Karalystė ES Tarybai pirmininkavo jau šešis kartus ir turi didžiulę patirtį šioje srityje. Ambasadoriaus teigimu, Jungtinė Karalystė visiškai palaiko Lietuvos pirmininkavimo prioritetus, yra labai suinteresuota, kad jis būtų sėkmingas, ir siūlo visokeriopą savo pagalbą.

Seimo kancleris J. Milerius pabrėžė, kad pirmasis Lietuvos pirmininkavimas yra ypač svarbus ir todėl jam ruošiamasi labai atsakingai. Pirmininkavusių valstybių noras pasidalyti gerąja patirtimi yra didžiulė parama, kurią jis labai vertina.

L. Raulinaitytė kaip vieną iš svarbiausių pirmininkavimo tikslų išskyrė būtinybę užtikrinti renginių turinio kokybę, nes siekiant, kad Lietuvos pirmininkavimas būtų įsimintinas, konferencijų metu turi būti diskutuojama visoms ES valstybėmis aktualiomis temomis.

Ambasadorius  sutiko su L. Raulinaitytės išsakyta mintimi, kad Seimas turi siekti kuo geriau informuoti visuomenę, plačiau įtraukti ją į pirmininkavimo procesą ir suteikti kuo išsamesnę informaciją apie pirmininkavimo renginius ir jų metu priimamus sprendimus.

 

Lina Skeberdytė,

Komunikacijos departamento vyresnioji specialistė

Tel. (8 5) 239 6582; el. p.: [email protected]; [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti