Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo narės D. Kuodytės pranešimas: Šv. Valentino dieną liberalai surengė šokio akciją „Vienas milijardas prieš smurtą“

2013 m. vasario 14 d. pranešimas VIR

 

Šiandien, Šv. Valentino dieną, šokiais paraginta kovoti su smurtu prieš moteris – pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse įvyko kampanijos „V-Day“ akcija „One Billion Rising“ – „Vienas milijardas prieš smurtą“. Vasario 14-ąją net 190-šimt valstybių visame pasaulyje paminėjo specialiu šokiu, skirtu atkreipti dėmesį į tai, kad maždaug 1 milijardas moterų per savo gyvenimą patiria smurtą.

 

Šokio akcija „Vienas milijardas prieš smurtą“ Seime. Nuotrauka N. Lysenkovo.

 

Akcijos „Vienas milijardas prieš smurtą“ Lietuvoje iniciatorė liberalė Dalia Kuodytė džiaugėsi, kad pirmasis pasaulinės kampanijos renginys mūsų šalyje, vykęs Seimo rūmų galerijoje, pritraukė ir idėją palaikančių vyrų. 

 „Susidūrus su smurtu, bene svarbiausia nelikti abejingiems ir imtis veiksmų. Jeigu galime atkreipti didesnį dėmesį į smurtą prieš moteris teigiamą energiją skleidžiančiu šokiu – puiku, galėsime šokti kasmet. Šv. Valentino diena buvo ir liks meilės diena, bet šiuo renginiu norime pasakyti, kad pasmerkti smurtą yra ne mažiau svarbu nei įrodyti meilę“, – sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovė D. Kuodytė.

 

             Akcijos iniciatorė Seimo narė Dalia Kuodytė. Nuotrauka N. Lysenkovo.

 

Prie akcijos iniciatorių Parlamento galerijoje prisidėjo asociacijos „Vilniaus moterų namai“, Vilniaus miesto krizių centro, Lygių galimybių plėtros centro ir kitų organizacijų atstovai. Akciją jau anksčiau parėmė Europos Parlamento narys Leonidas Donskis.

„Lietuvoje veikiantis Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas suteikia teisinius svertus kovoti su smurtu, tačiau vien jų nepakanka. Įstatymai patys neveikia, jeigu žmonės nesuvokia jų svarbos kuriant visiems saugią aplinką be smurto. Todėl Šv. Valentino dieną turėtume susivienyti siekdami, kad žodis meilė visuomet reikštų saugumą, laimę ir teisę gyventi be prievartos“, – sakė Lygių galimybių plėtros centro programų vadovė Vilana Pilinkaitė-Sotirovič.

Pasaulinę akciją „One Billion Rising“ inicijavo žinoma dramaturgė Eve Ensler, labiausiai išgarsėjusi savo pjese „Vaginos monologai“ ir suburtu judėjimu „V-Day“. Vasario 14-ąją įvyko tūkstančiai įvairių renginių 190-yje pasaulio šalių – juose politikai, visuomenės veikėjai ir garsūs žmonės, moksleiviai ir studentai šoko specialų šokį, kuris įprasmino ryžtą prisidėti prie to, kad smurto prieš moteris pasaulyje būtų mažiau. 

Plačiau apie kampaniją – http://www.onebillionrising.org.

Daugiau informacijos:

Dalia Kuodytė, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos ir Žmogaus teisių komiteto narė, kampanijos „Vienas milijardas prieš smurtą“ Lietuvoje iniciatorė

Mob. 8 698 42 266

[email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti