Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo kalba, pasakyta iškilmingoje vėliavų pakėlimo ceremonijoje, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai

 

Seimo Pirmininkas pasakė sveikinimo kalbą trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje. Nuotr.: Lenkijos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas Eugenijušas Tomašas Gžeščakas, Suomijos Respublikos Eduskuntos Pirmininkas Eras Heineluoma, Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Seimo kanceliarijos (aut. E. Tarvydaitė) nuotr.

 

„Mieli Lietuvos žmonės, sostinės svečiai,

šiandien minime 23-iąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Švenčiame itin svarbią mūsų Tautai, mūsų Valstybei dieną – Kovo 11-ąją, simbolizuojančią Tautos nepriklausomybę, laisvę, stiprybę ir vienybę.

Džiaugiamės pasiektais laimėjimais Lietuvai tapus civilizuotos pasaulio bendruomenės nare, daugybe pozityvių permainų – naryste Europos Sąjungoje ir tarptautinėse organizacijose, didžiuojamės savo šalies žmonių – mokslo, meno, kultūros, sporto – pasiekimais Europoje ir pasaulyje.

Kasmet keldami trispalvę šios visiems brangios ir svarbios dienos proga su dėkingumu ir pagarba prisimename Nepriklausomybės Akto signatarus, visus, kovojusius už Lietuvos Nepriklausomybę ir Lietuvą kūrusius žmones, mename trijų Baltijos valstybių vienybę ir palaikymą.

Esame dėkingi jiems, kad gyvename laisvoj Lietuvoj, kad galime čia dirbti, mokytis ir kurti, kad kiekvienas galime išdidžiai tarti žodį „Lie-tu-va“ – tai mano šalis, kuria aš didžiuojuosi, tai mano namai, tai mano tėviškė, mano Tėvynė.

Tegul neišblėsta Laisvės džiaugsmas ir kiekvienais metais vis įsimintiniau ir prasmingiau švęstume šią dieną. Ir kad taip švęstume ne tik mes, bet ir mūsų ateities kartos, trijų Baltijos valstybių kartos.“


  Siųsti el. paštuSpausdinti