Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime atverta paroda „Indonezija globalizacijos amžiuje: šviesi ir nuostabi Indonezija“

2013 m. gegužės 2 d. pranešimas VIR

 

Parodą atvėrė Seimo Pirmininkas V. Gedvilas ir Indonezijos parlamento vadovas M. Alie. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Šiandien Parlamento galerijoje atverta fotografijų paroda „Indonezija globalizacijos amžiuje: šviesi ir nuostabi Indonezija“. Ekspoziciją pristatė Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas ir Indonezijos Respublikos Atstovų Rūmų Pirmininkas Marzukis Alie, gegužės 1–3 dienomis su delegacija oficialaus vizito viešintis Lietuvoje.

Atidarydami parodą, skirtą Lietuvos ir Indonezijos diplomatinių santykių 20-mečiui, Lietuvos ir Indonezijos parlamentų vadovai išreiškė viltį, kad parlamentinis bendradarbiavimas paskatins glaudesnius ryšius ir kitose srityse. Pasak jų, svarbu siekti, kad Lietuvos žmonės daugiau sužinotų apie Indoneziją, o Indonezijos – apie Lietuvą.

 

Prieš parodos pristatymo renginį įvyko Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo ir Užsienio reikalų komiteto pirmininko Benedikto Juodkos susitikimas su Indonezijos Respublikos Atstovų Rūmų delegacija. Susitikime tarp kitų temų Seimo Pirmininkas akcentavo Lietuvą ir Indoneziją siejančią lietuvių kilmės pasaulinio garso antropologę, gamtosaugininkę, žymiausią orangutanų tyrinėtoją Birutę Galdikas, kuri Indonezijoje yra įkūrusi orangutanų stebėjimo centrą. Vydas Gedvilas pasidžiaugė, kad kartu su Indonezijos parlamento delegacija Seime viešinti B. Galdikas yra neoficiali Lietuvos ambasadorė Indonezijoje.

 

Nerijus Vėta,

Seimo Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6208, el. p. [email protected])


  Siųsti el. paštuSpausdinti