Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo iniciatyva pasodintas Europos miškas, skirtas Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai pažymėti

2013 m. gegužės 13 d. pranešimas VIR

 

Gegužės 11 d. Seimo nariai ir kanceliarijos darbuotojai kartu su miškininkais sodino Europos mišką, skirtą pažymėti pirmojo Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metus.

Europos miškas buvo sodinamas Kaišiadorių rajono Paparčių girininkijoje. Kiek didesniame nei trijų hektarų plote buvo pasodinta virš 13 tūkstančių europinių maumedžių, juodalksnių ir karpuotojo beržo sodinukų.

Medžius sodino daugiau nei šimtas akcijos dalyvių, tarp jų Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, Seimo Pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius, Seimo kancleris Jonas Milerius, užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas džiaugėsi kanceliarijos darbuotojų iniciatyvumu ir darbštumu. Pasak jo, miškų urėdijos darbuotojai taip pat buvo maloniai nustebinti sodinimo rezultatais ir gyrė kruopščiai savo darbą atliekančius kanceliarijos darbuotojus. Pasak Seimo Pirmininko, smagu matyti ir prieš devynerius metus mūsų sodintą bei gerokai ūgtelėjusį mišką. „Simboliška, kad šiais metais berželiais buvo apsodinta figūra, atkartojanti Lietuvos kontūrus. Tai taps palikimu ateities kartoms ir primins apie pirmojo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metus“, – sakė Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas.

Seimo kancleris Jonas Milerius džiaugėsi, kad Europos miško sodinimo tradicija po kelerių metų pertraukos vėl atgijo. Pasak kanclerio, tikėtina, kad nemaža dalis Seimo narių ir darbuotojų savaitgalį dalyvavo ir akcijoje „Darom 2013“, tad šios abi akcijos papildo vieną kitą, o miško sodinimo iniciatyva, kurioje dalyvauja Seimas, galėtų būti pratęsta jau šį rudenį. „Ankstesniųjų sodinimų rezultatai yra puikūs – prigijo virš 90 procentų pasodinto miško. Tai byloja apie uolų ir atsakingą miško sodintojų – kanceliarijos darbuotojų ir Seimo narių darbą“, – kalbėjo Seimo kancleris. Pasak J. Mileriaus, turėtume taip pat būti dėkingi Generalinei miškų urėdijai ir Kaišiadorių miškų urėdijos darbuotojams už šios šaunios akcijos palaikymą, geranoriškumą ir malonų bendradarbiavimą. 

Europos miško sodinimas – lietuviškąja parlamentine tradicija tapęs Seimo ir Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos renginys, kuriuo pažymėta ir mūsų narystės Europos Sąjungoje pradžia 2004 metais bei narystės pirmosios metinės 2005 m.

 

2013 m. medžių sodinimo iniciatyvai sukanka 90 metų! 1923 m. prof. Tadas Ivanauskas pirmą kartą organizavo medelių sodinimo šventę.

Lietuva – geriausiai miškus sauganti šalis pasaulyje 1995 –2010 m. (Šaltinis: 2012 m. Jeilio (JAV) universiteto mokslininkų išvados.)

 

Donatas Čečergis

Europos informacijos biuras, tel. 239 6000

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti