Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime atverta paroda, skirta Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Česlovo Juršėno 75-erių metų jubiliejui

2013 m. gegužės 16 d. pranešimas VIR

 

Šiandien, gegužės 16 d., Seime atverta Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Česlovo Juršėno 75-erių metų jubiliejui skirta nuotraukų, leidinių ir karikatūrų paroda.

Parodą atvėrė ir Česlovą Juršėną sveikino Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas:

 

„Gerbiamasis Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto  Signatare Česlovai Juršėnai,

nuoširdžiai sveikinu Jus garbingos 75-erių metų jubiliejinės sukakties proga.

Didžiąją gyvenimo dalį Jūs paskyrėte  žurnalistikai, politinei, parlamentinei veiklai.  Prabėgę metai Jums buvo nepaprastai reikšmingi ir įsimintini. Savo aktyvia, ilgamete  veikla pelnėte ne tik  kolegų, bendraminčių, palaikančių Jus ir Jūsų darbus, bet ir visos  Lietuvos žmonių pagarbą ir pasitikėjimą.

Džiaugiamės ir didžiuojamės Jūsų aktyviu dalyvavimu  atkuriant Nepriklausomą Lietuvą, siekiant atviros, teisingos, darnios  pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės. 

Kuo bebuvote – žurnalistu, politiku ar Seimo vadovu, Jūs visada spinduliavote neišsenkančia energija ir profesionalumu, pasižymėjote komunikabilumu, paprastumu ir nuoširdumu, pagarba Žmogui ir Įstatymui.

Jūsų nuveikti darbai liudija meilę savo kraštui ir jos žmonėms.

Nuoširdžiai dėkoju Jums už nuoseklų, principingą ir pasiaukojamą darbą, nuolatinį rūpestį kuriant ir stiprinant šiuolaikišką, modernią, veržlią, atvirą pasauliui, savo nacionalinį tapatumą puoselėjančią Lietuvos valstybę. 

Dvasinės stiprybės, sveikatos, didelės Jums  asmeninės sėkmės.“

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka, autorė – Olga Posaškova

 

Sveikinimą Česlovui Juršėnui perdavė Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jubiliatą taip pat sveikino  Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Vytenis Povilas Andriukaitis, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Vincė Vaidevutė Margevičienė, Seimo kancleris Jonas Milerius, Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos direktorius prof. Renaldas Gudauskas.

Parodoje eksponuojamos knygos, Lietuvos Respublikos Seimo archyvo fotografijos, kuriose pristatoma Č. Juršėno ilgametė politinė veikla. Fotografijų autoriai – Vladimiras Gulevičius, Vilius Jasinevičius, Gintaras Mačiulis, Olga Posaškova, Gediminas Svitojus, Lina Žilytė.

Pristatoma karikatūrų ir draugiškų šaržų kolekcija. Seniausias parodos eksponatas – 1946 m. nežinomo lenkų dailininko nupieštas tuo metu dar aštuonmečio Česlovo Juršėno šaržas-portretas. Kiti, jau geriau žinomi Lietuvos dailininkų Vytauto Jurkūno, Sauliaus Medžionio, Vitalijaus Suchockio, Mečislovo Ščepavičiaus, Andriaus Šiušos, Edmundo Unguraičio, Adolfo Užos, Jono Varno šaržai ir karikatūros, publikuoti leidiniuose „Kodėl nerauda Česlovas Juršėnas?“ ir „Česlovas Juršėnas su plaktuku ant Seimo šieno“.

Šių metų gegužės 18 dieną Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs ilgametis Lietuvos Respublikos Seimo narys, Seimo Pirmininkas Česlovas Juršėnas švenčia garbingą 75-erių metų jubiliejų.

Apžiūrėti parodą galima atvirų durų valandų Parlamento galerijoje metu – gegužės 17 d., penktadienį, 11–15 val.

 

 

Justė Radzevičiūtė-Laugalienė

Seimo Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6210, el. p. [email protected])

 

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti