Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimas artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai paminėjo dviračių žygiu „Savu dviračiu į Europą 2013“

2013 m. gegužės 28 d. pranešimas VIR

 

Gegužės 25 d. Vilniuje įvyko tradicinis parlamentinis renginys – dviračių žygis „Savu dviračiu į Europą 2013“. Šįkart žygis buvo skirtas artėjančiam Lietuvos Respublikos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai paminėti. Dviračių žygio tradicija gyvuoja jau nuo 2004-ųjų gegužės, pirmasis žygis buvo skirtas Lietuvos stojimui į Europos Sąjungą.

Šeštadienį vykusiame žygyje nuo Seimo rūmų iki Europos parko dalyvavo per 200 dviratininkų entuziastų – tarp jų Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, Seimo kancleris Jonas Milerius, Seimo kanceliarijos ir kitų valstybės institucijų darbuotojai, sostinės gyventojai.

 

 

Žygio dalyviai, pasipuošę šventiniais marškinėliais, simbolizuojančiais Lietuvos trispalvę, mynė dviračius į Europos parką, kur juos nuotaikingomis melodijomis pasitiko Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, taip pat dalyvių laukė malonios staigmenos – žinių viktorinos, prizai bei šventinis žygio tortas. 

Po finišo Europos parke Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, Airijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Filomena Murnagan (Philomena Murnaghan) ir Graikijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Michaelis Efstratijas Daradzikis (Michael-Efstratios Daratzikis) pasodino pirmininkaujančiojo trejeto ąžuolus.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. – Olga Posaškova).

 

Prieš metus šios trys šalys pasirašė deklaraciją, kuria sutarė dirbti kartu, vadovaudamosis abipusio bendradarbiavimo dvasia, kad veiksmingai koordinuotų pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai parlamentinio matmens parengimą. Taip pat buvo sutarta dalyvauti ir padėti viena kitai siekiant įgyvendinti kiekvienos iš šių valstybių pirmininkavimo parlamentinę programą.

 

Seimo Ryšių su visuomene skyrius, tel. 239 6666

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti