Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo kalba, pasakyta vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje, minint Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžią

2013 m. liepos 4 d. pranešimas VIR

 


„Mieli Lietuvos žmonės,

Šiandien minime išskirtinį įvykį Lietuvos istorijoje. Mūsų šalis pirmą kartą pradėjo pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

Tai didelė garbė ir atsakomybė. Visą antrąjį šių metų pusmetį Lietuva bus atsakinga už Europos Sąjungos darbotvarkę, jos formavimą ir svarbiausius priimamus sprendimus.

Pusę metų visų Europos Sąjungos šalių žvilgsniai bus nukreipti būtent į Lietuvą. Į mus visus. Mūsų laukia didžiulis darbas, atsakomybė  ir iššūkiai. Esu tikras, jog esame jiems pasiruošę – ir su jais susidorosime.

Šiandien, minint pirmininkavimo pradžią, norėčiau kreiptis būtent į Jus, mieli žmonės. Kurie esate čia, kartu su mumis – taip pat ir į tuos, kurie negalėjo ateiti, tačiau vis tiek yra kartu. Šiandien – geriausia proga Jums nuoširdžiai padėkoti.

Būtent dėl Jūsų darbo, užsispyrimo, pastangų, kantrybės, ryžto ir atkaklumo šiandien esame ta valstybė, kuriai yra patikėtas Europos Sąjungos vairas. Esame šalis, kuri yra ir visą pusmetį bus atsakinga už Europos pulsą, Europos gyventojų gerovės kūrimą.

Tai – Jūsų nuopelnas. Jūsų įvertinimas. Galite pagrįstai tuo didžiuotis. Lygiai taip pat, kaip mes didžiuojamės Jumis.

Pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai – puiki proga pristatyti savo gimtąją šalį gausiam būriui svečių iš visos Europos bei kitų valstybių. Parodyti jiems geriausia ir gražiausia, ką turime čia, Lietuvoje.

Parodykime Europai, jog esame tauta ir valstybė, turinti unikalių, išskirtinių, nepakartojamų bruožų.

Ačiū.“

 

Justė Radzevičiūtė-Laugalienė

Seimo Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6210, el. p. [email protected])

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti