Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Nepriklausomybės aikštėje vyko iškilminga Lietuvos valstybės, istorinės ir Europos Sąjungos vėliavų pakėlimo ceremonija

2013 m. liepos 4 d. pranešimas VIR

 

Šiandien, liepos 4 d., Nepriklausomybės aikštėje vyko iškilminga Lietuvos valstybės, istorinės ir Europos Sąjungos vėliavų pakėlimo ceremonija, skirta Lietuvos Respublikos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžiai paminėti. Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Konstitucinio Teismo Pirmininkas Kęstutis Urbaitis, buvę valstybės vadovai, Europos Sąjungos valstybių narių parlamentų vadovai ir kiti garbingi svečiai.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas teigė, kad Lietuva pasirengusi jos laukiantiems iššūkiams ir tikino, jog tai visų Lietuvos žmonių nuopelnas: „Būtent dėl Jūsų darbo, užsispyrimo, pastangų, kantrybės, ryžto ir atkaklumo šiandien esame ta valstybė, kuriai yra patikėtas Europos Sąjungos vairas. Esame šalis, kuri yra ir visą pusmetį bus atsakinga už Europos pulsą, Europos gyventojų gerovės kūrimą. Tai – Jūsų nuopelnas. Jūsų įvertinimas. Galite pagrįstai tuo didžiuotis. Lygiai taip pat, kaip mes didžiuojamės Jumis.“

Šiandien Kovo 11-osios Akto salėje taip pat vyko iškilmingas Seimo posėdis, skirtas Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžiai paminėti. Vėliau pasirašyta Vilniaus deklaracija dėl Airijos, Lietuvos ir Graikijos parlamentų bendradarbiavimo rengiant ir įgyvendinant trijų Europos Sąjungos valstybių narių pirmininkavimo parlamentinį matmenį.

 

Justė Radzevičiūtė-Laugalienė

Seimo Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6210, el. p. [email protected])

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti