Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

COSAC pirmininkų susitikime pristatyti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai

2013 m. liepos 8 d. pranešimas VIR

 

Liepos 8 d. Seimo plenarinių posėdžių salėje įvyko pirmasis Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai parlamentinio matmens renginys – COSAC (Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos) pirmininkų susitikimas.

 

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius COSAC pirmininkų susitikime pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova)

 

Pristatydamas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikimo dalyviams pabrėžė, kad Lietuvos prioritetai – patikima, auganti ir atvira Europa.

Pasak L. Linkevičiaus, Lietuvos iškeltais prioritetais atsižvelgiama į ankstesniųjų pirmininkaujančių valstybių narių prioritetus ir bus stengiamasi tęsti pradėtus darbus. Užsienio reikalų ministras akcentavo finansinės disciplinos, nedarbo, ypač jaunimo, energetinio saugumo, Rytų partnerystės klausimus. L. Linkevičius tvirtino labai vertinantis nacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento paramą, kuri turėtų prisidėti prie sėkmingo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai.

 

COSAC pirmininkų susitikime – Europos Parlamento pavaduotojas Marošas Šefčovičius. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

COSAC pirmininkų susitikime Europos Komisijos Pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius (Maroš Šefčovič) pristatė pranešimą „Kelias politinės ir ekonominės sąjungos link: tolesni žingsniai“. Pasak M. Šefčovičiaus, Ekonominės ir pinigų sąjungos įkūrimas ir euro įvedimas yra kertinis Europos integracijos pagrindas. Jo tvirtinimu, tai bus užduotis kelioms pirmininkaujančioms valstybėms narėms.

Europos Komisijos Pirmininko pavaduotojas pabrėžė, kad finansų krizė atskleidė silpnąsias vietas ir parodė, kokių veiksmų reikia imtis norint šią sistemą sustiprinti. Anot pranešėjo, akivaizdu, kad reikia išspręsti ne tik finansų krizės sukeltas problemas, bet būtina sugriežtinti ekonomikos valdymo režimą ir rekonstruoti Ekonominės ir pinigų sąjungos pamatus.

M. Šefčovičiaus nuomone, krizės valdymas buvo sėkmingas ir į ES ekonomiką palaipsniui grįžta pasitikėjimas, tačiau šiandien ekonomikos augimas itin lėtas, nedarbas didelis. Todėl, jo tvirtinimu, būtina tęsti darbus ir pagerinti bendradarbiavimą Ekonominėje ir pinigų sąjungoje.

Dėkodamas visiems už dalyvavimą ir naudingas diskusijas posėdžio pirmininkas Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas pakvietė Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos pirmininkus į šių metų spalio 27–29 d. Vilniuje įvyksiantį jubiliejinį 50-ąjį COSAC posėdį.

 

Rimas Rudaitis

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti