Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

EUROLAT komitetų posėdžiuose – aktualūs skalūninių dujų gavybos, švietimo, tarptautinės prekybos klausimai

2013 m. liepos 17 d. pranešimas VIR

 

Seime darbą tęsia Europos ir Lotynų Amerikos šalių parlamentinės asamblėjos (EUROLAT) nuolatiniai komitetai: Politinių reikalų, saugumo ir žmogaus teisių, Ekonomikos, finansų ir prekybos reikalų, Socialinių reikalų, jaunimo ir vaikų, žmogiškųjų mainų, švietimo ir kultūros ir Tvaraus vystymosi, aplinkos, energetikos politikos, mokslinių tyrimų, inovacijų ir technologijų komitetai; taip pat posėdžiauja Europos Parlamento ir Lotynų Amerikos šalių politinės frakcijos, tarpparlamentinės grupės.

 

Nuotraukoje (iš kairės): Europos Parlamento nariai Lara Comi, Edite Estrela, Jean-Pierre Audy. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Europos Parlamento narė, Tvaraus vystymosi, aplinkos, energetikos politikos, mokslinių tyrimų, inovacijų ir technologijų komiteto pirmininkė Lara Komi (Lara Comi) pažymėjo, kad komiteto posėdyje daug dėmesio skirta klausimui dėl skalūninių dujų gavybos. Pasak prelegentės, šis klausimas gana kontraversiškas ir bendro sprendimo priėmimui reikalingos tolesnės diskusijos tarp pirmininkaujančios Lietuvos, Europos Parlamento, Europos Komisijos ir Lotynų Amerikos atsakingų institucijų. L. Komi pabrėžė, kad posėdyje taip pat sutarta gerinti ir plėtoti informacines technologijas ir inovacijas tarp Europos ir Lotynų Amerikos šalių siekiant sumažinti tarp jų esantį atotrūkį.

Anot Europos Parlamento nario, Ekonomikos, finansų ir prekybos reikalų komiteto pirmininko Žano Pjero Odi (Jean-Pierre Audy), komiteto posėdyje aptarta tarptautinės prekybos padėtis tarp ES valstybių narių ir kitų pasaulio šalių. EUROLAT komiteto vadovo tvirtinimu, daug diskutuota dėl derybų su MERCOSUR šalimis (Brazilija, Argentina, Urugvajus, Paragvajus ir Venesuela), dėl prekybos žaliavomis tarp ES ir Lotynų Amerikos, taip pat dar numatoma svarstyti maisto saugos, strateginės partnerystės bendradarbiavimo su Kinija klausimus.

Europos Parlamento narė, Socialinių reikalų, jaunimo ir vaikų, žmogiškųjų mainų, švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė Edit Estrela (Edite Estrela), sveikindama pirmininkavimo pradžios proga ir linkėdama sėkmės Lietuvai, pažymėjo, kad komiteto posėdyje aptarti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai, daug dėmesio skirta vaikų švietimo problemoms. E. Estrela akcentavo, kad Socialinių reikalų, jaunimo ir vaikų, žmogiškųjų mainų, švietimo ir kultūros komitetas priėmė rezoliuciją dėl formaliojo, neformaliojo ir tęstinio švietimo.

Europos ir Lotynų Amerikos šalių parlamentinės asamblėjos atstovai darbą planuoja baigti liepos 18 d.

 

Rimas Rudaitis

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti