Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius: „Mes norime, kad Ukrainos vėliava visada būtų šalia Lietuvos vėliavos“

2013 m. spalio 3 d. pranešimas VIR

 

Šiandien Seime įvyko Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienai skirti renginiai. Konstitucijos salėje buvo apdovanoti antrojo tarptautinio Lietuvos ir Ukrainos vaikų piešinių, fotografijų ir plakatų konkurso „Vaikai draugauja planetoje“ nugalėtojai – Lietuvos vaikai. Ukrainos vaikams apdovanojimus birželio mėn. Kijeve įteikė Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas. Konkurso dalyvius pasveikino Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Valentinas Stundys, Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenko, Kovo 11-osios Akto signatarė, akcijos „Viena širdis“ organizatorė Irena Andrukaitienė, Kovo 11-osios Akto signatarė, Signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė ir Anykščių miesto meras Sigutis Obelevičius.

 

Seime apdovanoti antrojo tarptautinio Lietuvos ir Ukrainos vaikų piešinių, fotografijų ir plakatų konkurso „Vaikai draugauja planetoje“ nugalėtojai. Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. O. Posaškova) 

 

Iš Seimo rūmų Didžiojo kiemo išlydėti pilietinės akcijos „Viena širdis“ dalyviai – Lietuvos ir Ukrainos vaikai ir juos lydinčių asmenų eisena. Šios akcijos metu Gedimino prospektu į Katedros aikštę nuneštos įspūdingo dydžio Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvų juostos sujungtos į širdies formos simbolį.

 

Pilietinė akcija „Viena širdis“. Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. O. Posaškova)

 

Išlydėdamas eisenos dalyvius Seimo Pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius teigė, kad Lietuvą ir Ukrainą sieja labai daug ryšių, šimtmetinės tradicijos ir labai geri santykiai. „Mes norime, kad Ukrainos vėliava visada būtų šalia Lietuvos vėliavos, kad Ukraina būtų šalia Europos Sąjungos valstybių, ten, kur ir turėtų būti“, – pabrėžė Seimo Pirmininko pavaduotojas.

P. Auštrevičius teigė, kad šios dienos renginys ypatingas tuo, kad jame dalyvauja jaunimas, kuris mato savo ateitį vieningų Europos šalių šeimoje. Seimo Pirmininko pavaduotojas palinkėjo jaunimui daryti viską, kad tiek Lietuva, tiek Ukraina jaustųsi visavertėmis, priderančiomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis. P. Auštrevičius Seimo vardu taip pat įteikė padėkas pilietinės akcijos „Viena širdis“ sumanytojams ir organizatoriams.

 

Pilietinės akcijos „Viena širdis“ dalyvius išlydėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius. Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. I. Šilenkova)  

 

Ukrainos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Lietuvoje Valerijaus Žovtenkos teigimu, šiandien greta nešamos vėliavos valstybių, kurias sieja šimtmečius siekianti bendra istorija. Ambasadorius akcentavo, kad šios dienos akcija pirmiausia yra mūsų draugystės, vienybės ir ateities simbolis.

 

Nerijus Vėta,

Seimo Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6208, el. p. [email protected])


  Siųsti el. paštuSpausdinti