Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime, minint Tarptautinę tolerancijos dieną, įvyko gyvos muzikos koncertas skirtingų tautybių visuomenei

2013 m. lapkričio 19 d. pranešimas VIR

 

Lapkričio 16 dieną buvo švenčiama Tarptautinė tolerancijos diena. Šia proga trijų mokyklų, skirtingų tautybių mokiniai, visuomenės veikėjai ir artistai buvo pakviesti į gyvos muzikos koncertą Lietuvos Respublikos Seime.

Šio renginio iniciatorius yra mokytojas, visuomenės veikėjas, vaikų neformalaus lavinimo vyresnysis mokytojas Žilvinas Radavičius, globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas.

Fleita grojo Vytautas Oškinis, Jungtinių Tautų Lietuvos asociacijos direktorė Jūratė Landsbergytė, Lidija Koroliova elektroniniais vargonais skambino armėnų, ukrainiečių, lenkų, rusų ir kitų kompozitorių muzikos kūrinius, J. Landsbergytei akomponavo smuikininkė iš Kanados Audronė Sharp.

Skulptorius ir dramaturgas Aleksandras Gladkichas pristatė keturių bronzinių skulptūrėlių „F. Šopeno mūzos“, parodą.

„Lietuvos tautas turi jungti meilė savo žemei ir brolybės ryšiai. Lietuvius ir lenkus sieja bendra valstybingumo istorija“, – sakė Jūratė Landsbergytė.

„Negalime vadovautis stereotipais, skatinančiais tautinę nesantaiką. Mano Giminė yra daugiakultūrė, gražiai bendradarbiaujanti, drauge dalyvauja projektinėje veikloje. Ji tapo pavyzdžiu, kaip skirtingų tautų žmonės galėtų taikiai bendradarbiauti ir nejausti neapykantos vieni kitiems. Tapkime aplinkiniams gerų darbų darymo pavyzdžiu. Galbūt jūsų aplinkoje tai taps norma. Susimąstyti apie tautų įvairovės pripažinimo ir tarptautinės tolerancijos poreikio faktą daugeliui žmonių gali genealogijos medžio faktorius: pamatysite, kad tam tikra prasme žmonės yra skirtingi, bet lygūs“, – sakė Žilvinas Radavičius, į šį renginį atvykęs drauge su savo kolege, informatikos mokytoja Gražina Montrimiene.

„Visada su malonumu dalyvauju panašiuose renginiuose. Svarbiausia, kad jaunimas būtų atsakingai išauklėtas. Lietuva – daugiakultūrė šalis. Joje gyvena 130 tautinių mažumų, sudarančių 16,4 proc. visų gyventojų. Norėčiau jaunimui palinkėti būti aktyviais savo valstybės piliečiais, nepamiršti apie toleranciją, širdingai mylėti Lietuvą, suprasti, kad Lietuva yra visų jos tautų namai“, – sakė Lietuvos totorių bendruomenių pirmininkas dr. Adas Jakubauskas.

Koncertą praturtino saksofonu ir akordeonu groję muzikantai Rafalas Jackevičius ir Edmundas Stonkus. Prie šio dueto spontaniškai prisijungė Lidija Koroliova ir Audronė Sharp.

Per edukacinę pertrauką svečiai dalyvavo ekskursijoje po Seimą. Daug vertingų žinių suteikė ne tik ekskursijos vadovė, bet ir Seimo narys Paulius Saudargas.

Antra renginio dalis buvo ne mažiau įdomi. Jos metu skambėjo nuostabi muzika, tarptautinės tolerancijos klausimais pasisakė Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos moksleiviai ir direktorės Romualdos Jefremovos atstovaujamos Privačios Marinos Mižigurskajos gimnazijos auklėtiniai – Denisas Plistkovas ir Olegas Maksimenko. Kalbos buvo pagrįstos poezija, istoriniais ir politiniais faktais. Ypač gražų eilėraštuką padeklamavo VšĮ mokyklos „Menachemo namai“ moksleivis Modestas Trubila. Šį renginį jie vadino svarbiu žingsniu tolerantiškos visuomenės link.

Renginio organizatoriai už puikų bendradarbiavimą ir organizacinį darbą padėkojo visiems renginio dalyviams, Pauliui Saudargui ir jo padėjėjoms, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Ryšių su visuomene skyriui.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo nario Pauliaus Saudargo padėjėja

Jurgita Jarašūnienė

Tel. (8 5) 239 6352, mob. 8 616 19 392

 [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti