Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

ES parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkų ir Parlamentinio demokratijos forumo susitikimo dalyviai parėmė Parlamentinio demokratijos forumo narių pareiškimą

2013 m. lapkričio 29 d. pranešimas VIR

 

 

Seime vykusio Europos Sąjungos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkų ir Parlamentinio demokratijos forumo susitikimo „Parlamentai už demokratiją: ambicingesnio globalaus bendradarbiavimo link“ dalyviai parėmė 2013 m. lapkričio 27 dieną priimtą Parlamentinio demokratijos forumo narių pareiškimą dėl Europos Rytų partnerystės programos krypties ir ukrainiečių vilčių.

 

Pareiškimo tekstas ir dalyvių, parėmusių pareiškimą, parašai pridedami.

 

Pareiškimo teksto vertimas į lietuvių kalbą:

 

„Parlamentinio demokratijos forumo narių pareiškimas dėl Europos Rytų partnerystės programos krypties ir ukrainiečių vilčių

2013 m. lapkričio 27 d.

Vilnius, Lietuva

 

Parlamentinio demokratijos forumo nariai susirinko Vilniuje ES Rytų partnerystės programos aukščiausiojo lygio susitikimo išvakarėse, šis susitikimas skirtas vienai iš svarbiausių Europos Sąjungos vykdomų programų siekiant demokratijos plėtros Rytuose.

Nepaisant stipraus tam tikrų nedemokratinių jėgų pasipriešinimo, ES atvirumas Rytų kaimynėms atnešė nemažai teigiamų rezultatų. Šios ES pastangos parodė tvirtą tautų norą, nepaisant kai kurių vyriausybių neryžtingumo, suartėti su Europos Sąjungos demokratine erdve ir galiausiai prie jos prisijungti. Bus pasirašyti svarbūs dokumentai. Šis procesas nebesustabdomas ir tęsis. Trukdymai ir atidėliojimas iš keršto žmonėms sukels tik daugiau nereikalingų kančių, tačiau nepakeis Europos sprendimo skleisti kaimynėms europietiškas vertybes kaip demokratija ir žmogaus teisės, taip pat nesusilpnins ir nesustabdys pažangos. Rusija galėtų atlikti svarbų vaidmenį vykstant tokiai pažangai, užuot jai priešinusi ar priešinga linkme bandžiusi pasukti istorijos eigą.

Stebėdami pastaruosius įvykius Kijeve ir visoje Ukrainoje, mes sveikiname milijonus ukrainiečių už jų ryžtingą poziciją renkantis Europos Sąjungą ir reiškiame solidarumą su jais. Jeigu Ukrainos Prezidentas dabar nepasirašys sutarties, kuriai pritarė jo Vyriausybė, atidėdamas šį žingsnį vėlesniam laikui, mes raginame Europos Sąjungą priimti būtiną, svarbų politinį sprendimą nedelsiant nustatyti bevizį režimą su Ukraina.

 

Emanuelis Zingeris (Pirmininkas)

Michal Tomasz Kaminski

Vytautas Landsbergis

Borys Tarasyuk

Giorgi Kandelaki“

 

Ryšių su visuomene skyrius


  Siųsti el. paštuSpausdinti