Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime paminėtas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo 25-metis

2013 m. gruodžio 11 d. pranešimas VIR

 

Šiandien, gruodžio 11 d., Seimo Kovo 11-osios Akto salėje įvyko iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atkūrimo 25-mečiui. Renginio iniciatorius – Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas.

Į iškilmingą minėjimą susirinkusius LTOK atkūrimo darbe dalyvavusius asmenis, sportininkus, užsienio olimpinių organizacijų atstovus, Nepriklausomybės Akto signatarus, pirmosios Vyriausybės narius ir kitus renginio svečius pasveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, pirmasis ir ilgametis LTOK vadovas Artūras Poviliūnas, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Nepriklausomybės Akto signatarai Kazimieras Motieka ir Romualdas Ozolas, LTOK atkūrimo iniciatorius filosofas, rašytojas Arvydas Juozaitis, olimpinis čempionas Gintautas Umaras, pirmasis Latvijos olimpinio komiteto vadovas Vilnis Baltinis. Minėjime perskaitytas Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininko, Nepriklausomybės Akto signataro, Europos Parlamento nario Vytauto Landsbergio atsiųstas sveikinimas.

 

\

Seime paminėtas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo 25-metis. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė padėkojo visiems prie LTOK atkūrimo prisidėjusiems asmenims ir pabrėžė, kad be didžiulių jų pastangų Lietuvos sportas nebūtų toks, koks yra dabar. Pasak L. Graužinienės, iš visų vasaros olimpinių žaidynių Lietuvos atstovai grįžo su apdovanojimais. „Sportininkų kelias pergalės link yra sudėtingas ir sunkus, reikia sunkiai dirbti tam, kad pasiektum savo tikslus. Todėl mūsų visų palaikymas jiems yra labai svarbus. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas jungia visus olimpiečius į bendrą šeimą, ja rūpinasi, saugo, prisideda prie sporto varžybų ir pasiruošimo joms. Tad ir toliau skatinkime savo sportininkus siekti geriausių rezultatų, rūpindamiesi jais ir darydami viską, kad jie turėtų kuo geresnes sąlygas įgyvendinti savo tikslus ir svajones“, – sakė Seimo Pirmininkė.

Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas V. Gedvilas pabrėžė, kad LTOK atkūrimas 1988 m. gruodžio 11 d. yra labai reikšminga data Lietuvos istorijoje. Pasak jo, tądien Lietuvos sportininkai pradėjo tiesti kelią, kuris vėliau leido jiems garbingai dalyvauti ir atstovauti savo Tėvynei, nešti Lietuvos vėliavą olimpinėse žaidynėse, savo laimėjimais garsinti gimtosios šalies vardą visame pasaulyje, jau pirmaisiais Nepriklausomybės metais iškovoti aukščiausius olimpinius apdovanojimus.

V. Gedvilo teigimu, LTOK atkūrimas turėjo daug įtakos Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui, mūsų valstybės žingsniams Atgimimo, Laisvės ir Nepriklausomybės link. „Sportininkai nepabūgo nei Kremliaus grasinimų, nei tuometinės valdžios būgštavimų. Jie išreiškė norą atkurti prarastas teises Tarptautiniame olimpiniame komitete, grįžti į pasaulio olimpinę sporto bendruomenę“, – sakė Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas.

Šventiniame renginyje specialiai sukurtais Seimo apdovanojimais pagerbti LTOK atkūrimo darbo grupės nariai, LTOK vadovai, olimpiniam sąjūdžiui nusipelnę asmenys, užsienio šalių olimpiniai komitetai. Lietuvos sporto federacijoms, kurių auklėtiniai iškovojo medalius olimpinėse žaidynėse 1992–2012 metais, jų vadovams ir treneriams įteiktos Vyriausybės padėkos.

 

Nerijus Vėta,

Seimo Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6208


  Siųsti el. paštuSpausdinti