Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimas turi savo skiriamąjį ženklą – pristatytas dailininko A. Každailio sukurtas logotipas

 2012 m. gruodžio 10 d. pranešimas VIR

 

 

2012 m. gruodžio 10 d. Parlamento galerijoje buvo pristatytas naujasis Lietuvos Respublikos Seimo logotipas, kurį sukūrė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, heraldikos dailininkas Arvydas Každailis.

A. Každailio sukurtame Seimo logotipe panaudotos trys idėjos – odeono, nacionalinės vėliavos ir vienos iš istorinių formų stilizuoto valstybės herbo simbolio Vyčio.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuotraukoje – Seimo logotipo autorius, heraldikos dailininkas Arvydas Každailis

 

Pasak autoriaus, odeonas antikos pasaulyje buvo naudojamas kaip senato susirinkimų vieta, taip pat kaip amfiteatras. Kadangi odeono planas labai artimas Lietuvos Respublikos Seimo posėdžių salės planui, tokio simbolio panaudojimas Seimo logotipe simbolizuoja Tautos atstovų posėdžių salę. Istorinės Vyčio formos panaudojimas Seimo logotipe simbolizuoja valstybingumo išlaikymą kaip nacionalinį tikslą. Demokratinėse valstybėse parlamentas renkamas piliečių ir atstovauja jų interesams, todėl Seimo logotipe prasmingos nacionalinės vėliavos spalvos. „Linkiu šiam ženklui sėkmingai įsiterpti į valstybės ženklų sistemą“, – renginyje linkėjo A. Každailis.  

 

Ryšių su visuomene skyrius


  Siųsti el. paštuSpausdinti