Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D. Mikutienė: „Pacientai, politikai ir onkologai vieningi kovoje prieš vėžį“

2015 m. lapkričio 13 d. pranešimas VIR

 

 

Šiandien lapkričio 13 d. Seime Lietuvos ir kitų Europos šalių sveikatos politikai, pacientai ir vėžį gydantys specialistai diskutuoja kaip geriau spręsti vėžio problemą Lietuvoje – vyksta tarptautinė konferencija „Kaip pagerinti rezultatus onkologijoje?“.

Konferenciją suorganizavo Pagalbos onkologiniams pacientams asociacija (POLA), Seimo Sveikatos reikalų komitetas, The Tiltas Trust ir Europa Colon.

„Ši konferencija dar kartą įrodo, kad Lietuva privalo tinkamai finansuoti sveikatos sistemą, – sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė. – Pranešėjai iš įvairių šalių akcentavo, kad pacientų išgyvenamumas tiesiogiai susijęs su vyriausybių investicijomis į sveikatos priežiūrą. Lietuvos vyriausybės nuo 2008 m. sveikatos sistemai neskyrė reikiamo finansavimo ir ši sistema neteko 1 milijardo litų“.

Pasak D. Mikutienės, tai nepateisinama ir netoleruotina. „Sveikatos reikalų komitetas yra priėmęs net keletą nutarimų dėl netinkamo sveikatos sistemos finansavimo, savo nuomonės nekeisime ir reikalausime, kad Lietuvos pacientų teisės nebūtų pažeidinėjamos kokybiško gydymo ir paslaugų prieinamumo kontekste“, – sako D. Mikutienė.

„Tai pirmoji tokio pobūdžio konferencija, kai Lietuvoje susirenkame visi šios problemos sprendimu suinteresuoti asmenys, –  sako POLA valdybos narys Gediminas Žižys. – Tai ir gydytojai, ir pacientai, ir institucijos, ir, žinoma, sveikatos politikai. Tikimės, kad toks neutralus konferencijos formatas, kai jį inicijuoja pacientų organizacijos, sulauks palaikymo ir tokios tarptautinės konferencijos taps Lietuvoje tradicija. Nes tik veikdami kartu galime išspręsti vis didėjančius iššūkius onkologijoje“.

Nacionalinio vėžio instituto Vėžio registro duomenimis, Lietuvoje kasmet diagnozuojama 18 tūkst. naujų vėžio atvejų, 2012 m. su vėžio liga mūsų šalyje gyveno 106 tūkstančiai žmonių, daugiau nei 23 tūkst. onkologinių pacientų gyvena 10 ir daugiau metų.

Konferencijoje be tarptautinių ekspertų, POLA bei kitų onkologinių pacientų organizacijų narių, dalyvauja Nacionalinio vėžio instituto, VUL Santariškių klinikų, LSMUL Kauno klinikos ir kitų Lietuvos gydymo įstaigų, kuriose teikiamos onkologinės paslaugos, specialistai.

 

Sveikatos reikalų komiteto biuras, tel. (8 5) 239 6786

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti