Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Kariūnai sėmėsi patirties, kaip užtikrinti parlamento gynybą

2015 m. sausio 8 d. pranešimas VIR­­­­­­

 

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai jau penktą kartą Seime rinkosi į interaktyvų edukacinį renginį ,,Sausio 13-oji. Ko galime pasimokyti?“ Su jaunimu patirtimi ir prisiminimais dalijosi parlamento gynybai 1991 metais vadovavęs atsargos pulkininkas Jonas Gečas, sąjūdininkė Angonita Rupšytė, Karo akademijos viršininko pavaduotojas pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis.

Akademijos trečio kurso kariūnai turėjo galimybę priimti savarankišką sprendimą dėl Seimo rūmų komplekso gynybos ir taip formuoti savo požiūrį ir supratimą apie tai, kuo gali būti naudinga 1991 m. sausio mėnesio įvykių patirtis būsimiems karininkams. Renginyje dalyvavę kariūnai pristatė ne tik galimus Seimo rūmų gynybos, bet ir priešų puolimo scenarijus pagal 1991 m. ir 2015 m. situacijas, išklausė Karo akademijos dėstytojų, Laisvės gynėjų pastabų.

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų interaktyvus edukacinis renginys „Sausio 13-oji. Ko galime pasimokyti?“ (Seimo kanceliarijos nuotrauka, aut. Olga Posaškova)

 

Sąjūdininkė Angonita Rupšytė atkreipė kariūnų dėmesį ir į dabartinę geopolitinę situaciją: „Ginklas yra labai svarbu, bet svarbiausia suvokti žmonių psichologiją ir žinoti, kad vyksta informaciniai karai, ginklai bus po to. Jeigu pralaimėsime informacinius karus, tada bus ir ginklai“, – teigė A. Rupšytė.

Parlamento gynybai 1991 m. vadovavęs Jonas Gečas, komentuodamas kariūnų pristatytus gynybos planus, pabrėžė, kad jau po II pasaulinio karo pasikeitė paties karo formos, todėl dabar kariūnams kaip niekada anksčiau svarbu būti pasirengusiems nestandartinėms situacijoms.

 

 

Parlamento gynybai 1991 metais vadovavęs atsargos pulkininkas Jonas Gečas (Seimo kanceliarijos nuotrauka, aut. Olga Posaškova)

 

 

Justė Radzevičiūtė-Laugalienė

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6210, el. p. [email protected])

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti