Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio proga Seime buvo pinamos trispalvės apyrankės Lietuvai

 

 

2015 m. kovo 10 d. pranešimas VIR

 

Šiandien į Seimo pavasario sesiją susirinkę Seimo nariai ir Kanceliarijos darbuotojai prisijungė prie akcijos „Lietuvai ir man“ ir padedami jos organizatorių pynė trispalves draugystės apyrankes: vieną – sau, kitą – Lietuvai.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio proga akciją „Lietuvai ir man“ inicijuoja laisvoje valstybėje augusi karta – mokiniai ir studentai. Iniciatoriai siekia suburti jaunimą, įtraukti visuomenę ir šia netradicine akcija paminėti valstybingumo atkūrimo metines ir taip parodyti tautos vienybę.

 

 

 

Seimo posėdžių salėje nupintomis apyrankėmis Seimo nariai papuošė Parlamento galerijoje pastatytą Gediminaičių stulpų konstrukciją, kuri buvo sukurta specialiai šiai akcijai ir kurią nuo vasario 10 d. Nacionalinėje dailės galerijoje draugystės apyrankėmis galėjo puošti visi norintieji.

 

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė visos Lietuvos vardu padėkojo akcijos sumanytojams ir prie šios akcijos prisidėjusiems šalies moksleiviams.

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pabrėžė, kad akcija yra labai sėkminga – konstrukcijai užpildyti reikėjo 250 tūkst. draugystės apyrankių, o jų supinta beveik 300 tūkst. Pasak ministro, šie skaičiai rodo tokio pobūdžio pilietinių akcijų reikalingumą ir ateityje bus ieškoma naujų būdų paskatinti piliečius minėti valstybės šventes.

Akcijoje Seime dalyvavo ir apyrankes pinti padėjo moksleiviai iš Punsko Kovo 11-osios licėjaus, Dariaus ir Girėno gimnazijos, Seinų lietuvių „Žiburio“, Vidugirio (Lenkija), Pelesos (Baltarusija), Kauno Kovo 11-osios, Vilniaus Simono Daukanto vidurinių mokyklų, profesinių mokyklų, Lietuvių namų, taip pat Lietuvos moksleivių parlamento ir Lietuvos moksleivių sąjungos nariai.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė susitiko su Kauno Kovo 11-osios mokyklos ir Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus vyresniųjų klasių moksleiviais ir pasveikino juos su artėjančia svarbiausia Lietuvos valstybės švente, padėkojo jaunuoliams už pilietiškumą ir paragino juos puoselėti savyje patriotizmą. „Patriotizmo neišmoksi. Tai jau yra mūsų širdyse. Kiekvienais metais garbės, didžiavimosi savo šalimi, savęs aukojimosi vardan laisvos tėvynės jausmai auga, tampa brandesni, labiau suvokti, savo patirtimi išgyventi. Puoselėkite savo meilę Lietuvai, tai – didžiausia ir prasmingiausia, ką galime duoti savo tėvynei“, – kalbėjo Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

 

 

Parlamento vadovė mokyklų atstovams įteikė po trispalvę vėliavą. Moksleiviai turėjo galimybę Seimo Pirmininkei užduoti klausimų, pabendrauti.

Gediminaičių stulpų konstrukcija, kurią jau daugelis vadina meno kūriniu ir skulptūra, kurį laiką stovės Parlamento galerijoje, ją galės išvysti ekskursijų dalyviai. Vėliau – Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Seimo kanceliarija spręs skulptūros likimą dėl jos išsaugojimo ateities kartoms ir dovanojimo vienam iš muziejų.

 

Renginio organizatoriai – Lietuvos Respublikos Seimas kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos studentų sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba ir Lietuvos moksleivių sąjunga.

Oficiali akcijos „Lietuvai ir man“ pradžia – vasario 10 d. Ją paskelbė šios jaunimo iniciatyvos globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuo tos dienos kiekviena švietimo įstaiga galėjo atvykti į Nacionalinę dailės galeriją ir papuošti savo apyrankėmis Gediminaičių stulpų konstrukciją. Visi mokiniai ir studentai, ryšintys trispalvę draugystės apyrankę, iki kovo 11 d. gali nemokamai lankytis muziejuose.

 

Daugiau informacijos apie akciją

Seimo kanceliarijos nuotraukos. Aut. – Olga Posaškova.

Asta Markevičienė,

Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected])

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti