Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė apdovanojo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus

2015 m. kovo 30 d. pranešimas VIR

 

Šiandien Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre įvykusioje ceremonijoje Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė apdovanojo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus.

Šiame tradiciniame, jau ketvirtą kartą vykusiame renginyje įteiktas Seimo valdybos sprendimu įsteigtas apdovanojimas, skiriamas už darbą Valstybės labui ir jos gerovei, pozityvių idėjų, brandinančių visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą, sklaidą ir įgyvendinimą.

Seimo Pirmininkė dėkojo laureatams už pilietinę brandą, už atsidavimą darbui, įkvėpimą nelikti abejingiems, skatinimą aktyviai įsitraukti į visuomeninį gyvenimą. „Jūsų dėmesys visuomenės gyvenimui, pozityvumas ir aktyvi veikla įkvepia mus nelikti abejingiems, skatina aktyviai įsitraukti į visuomeninį gyvenimą. Žmonės yra sukurti vieni kitiems. Uždavę sau klausimą, ką aš galiu padaryti, kuo galiu būti naudingas, suvokiame, kad tai yra svarbu ne tik tiems, kuriems reikia pagalbos ar palaikymo, bet ir mums patiems. Kaip piliečiams, kaip visuomenės nariams, kaip žmonėms, kurie kuria savo valstybės ateitį. Tikiu, kad tai yra kiekvieno iš mūsų vidinė nuostata. Tarnaukime Lietuvai“, – kalbėjo Seimo vadovė.

 

 

Seimo kanceliarijos (aut. Olga Posaškova) nuotr.

 

2015 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ ir vardiniu medalio liudijimu apdovanoti 25 laureatai. Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui medaliai įteikti Lionei Lapinskienei, Onutei Miliauskienei, Kristinai Paulauskaitei, Lilijai Ramanauskienei, Birutei Valionytei; už filantropinę veiklą, ypač jaunųjų kūrėjų skatinimą ir rėmimą – Birutai Augustinienei, Liudvikui Dambrauskui, Elenai Elzbergienei, dr. Aldonai Aidai Gaškienei ir dr. Remigijui Algimantui Gaškai, Elvyrai Pažemeckaitei; už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje – Vladui Braziūnui, Virginijai Kochanskytei, Lietuvos Caritui, Bronislovui Mažyliui, Tautviliui Užai; už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą ir skleidimą – prof. dr. Laurui Bieliniui, Juliui Dautartui, Eugenijui Petrovui, Angonitai Rupšytei, prof. habil. dr. Stasiui Vaitekūnui; už visuomeniškai aktualią publicistiką – prof. habil. dr. Egidijui Aleksandravičiui, Aldonai Grigaliūnienei (Aldonai Elenai Puišytei), dr. Ingridai Jakubavičienei, dr. Algirdui Kavaliauskui, doc. dr. Sauliui Spurgai.

 

Lietuvos Respublikos Seimo apdovanojimą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ Seimo valdyba įsteigė 2011-aisiais minint rašytojos, Steigiamojo Seimo narės, Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 150-ąsias gimimo metines.

Daugiau informacijos apie Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“ – Seimo interneto svetainėje adresu: http://bite.lrs.lt.

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas, tel. 239 6002

 

Goda Dobradziejūtė

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6875, el. paštas goda.dobradziejutė@lrs.lt)


  Siųsti el. paštuSpausdinti