Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime pasirašytas Lietuvos moksleivių nepriklausomos Lietuvos valstybės 25-mečio aktas

2015 m. balandžio 10 d. pranešimas VIR

 

Šiandien Seime vyko Lietuvos moksleivių sąjungos „Pavasario forumo –  XXI Asamblėjos“ atidarymas. Jo metu moksleiviai pasirašė Lietuvos moksleivių nepriklausomos Lietuvos valstybės 25-mečio Aktą, pasižadėdami saugoti savo šalies nepriklausomybę ir būti pilietiški.

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Sveikindama renginio dalyvius Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pažymėjo, kad renginio „pranešimai laisvės ir pilietiškumo temomis bei iškilmingas Lietuvos moksleivių nepriklausomos Lietuvos valstybės 25-mečio Akto pasirašymas simboliškai įprasmins ir primins tą dvasią, kuri vyresniąją kartą visus lydėjo 1990-ųjų metų pavasarį.

„Per 25-erius metus išauginome naująją dabarties kartą – Jus, toliaregiškai žvelgiančius į mūsų visų ateitį. Svarbiausia tai, kad žinote, ko reikia jaunimui, Jūs tuo gyvenate“, – sakė L. Graužinienė.

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis linkėjo moksleiviams aiškiai formuluoti savo uždavinius gyvenime, prisiimti daugiau atsakomybės: „Jūsų aktyvesnis politinis dalyvavimas yra tai, ko mums reikia kaip valstybei, tai, kad jūs kartais turite kraštutinumų ir kartais mėgstate radikaliai nuspręsti, siūlyti ir daryti, yra visiškai normalu. Tai judina pasaulį pirmyn“.

Išrinktasis Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius forumo dalyviams linkėjo rasti raktą į savo laimę, tapti pilnateisiais, dirbančiais, išlaikančiais, kuriančiais Lietuvos piliečiais. Tam, pasak R. Šimašiaus būtina čia būti laimingais: „Jeigu būsite laimingais, visa kita susidėlios į savo vietas – bus ir pilietiškumas ir visi kiti dalykai“.

Lietuvos moksleivių sąjungos prezidento Antano Mikalausko įsitikinimu dabartiniai Lietuvos moksleiviai jau yra valstybės dabartis, „kuri šiandien turi pasižadėti eiti kovoti ir ginti mūsų valstybę, nes niekas kitas to nepadarys“.

Apie informacinį saugumą forumo dalyviams kalbėjo Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas Tomas Balkus. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė Nijolė Oželytė skaitė pranešimą „Ar apsimoka būti pilietišku?“, architekto, grupės „Antis“ lyderio ir dainininko, vieno Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių Algirdo Kaušpėdo pranešimo tema „Kas yra laisvė?“.

Renginyje dalyvauja daugiau nei 350 moksleivių iš visos Lietuvos, kurie jau yra gimę Nepriklausomoje Lietuvoje.

Balandžio 11 d. moksleivių forumas vyks Mykolo Romerio universitete (Ateities g. 20). Bus renkamas naujasis Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas, kuris ateinančius dvejus metus atstovaus Lietuvos moksleiviams.

 

Saulė Eglė Trembo,

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected])

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti