Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė kartu su pirmininkaujančių valstybių trejeto ir Europos Parlamento pirmininkais aptarė konferencijos darbotvarkę

2015 m. balandžio 20 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Romoje dalyvauja paskutiniajame Italijos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens renginyje – Europos Sąjungos parlamentų pirmininkų konferencijoje.

Pirmąją renginio dieną įvyko pirmininkaujančių valstybių trejeto parlamentų ir Europos Parlamento pirmininkų posėdis, kuriame dalyvavo Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Italijos Deputatų Rūmų Pirmininkė Laura Boldrini ir Senato Pirmininkas Pietras Grasas (Pietro Grasso), Liuksemburgo Deputatų Rūmų Pirmininkas Marsas Di Bartolomeo (Mars Di Bartolomeo) ir Europos Parlamento Pirmininko pavaduotojas Antonijus Tajanis (Antonio Tajani).

 

Pirmininkaujančių valstybių trejeto parlamentų ir Europos Parlamento vadovai. Živilės Pavilonytės nuotr.

 

Susitikimo metu aptarta konferencijos darbotvarkė, į kurią įtraukti aktualiausi ES klausimai: Europa po krizės, pagrindinės laisvės, solidarumo ir saugumo teisės, parlamentų vaidmuo derybose dėl tarptautinių sutarčių ir kt. Pirmininkų konferenciją planuojama baigti pirmininkaujančios valstybės parlamento išvadų priėmimu.

Pirmininkaujančių valstybių trejeto parlamentų ir Europos Parlamento pirmininkai taip pat nusprendė Pirmininkų konferenciją pradėti tylos minute pagerbiant savaitgalį Viduržemio jūroje nuskendusio laivo aukas.

Renginio metu planuojama priimti deklaraciją dėl gelbėjimo veiksmų stiprinimo Viduržemio jūros regione. Deklaracijos projekte pabrėžiama, kad Europos pasienyje prasidėjo itin kritiškas etapas dėl įtampos ir konfliktų, keliančių rimtą grėsmę Europos šalių saugumui, o Europa turi imtis svarbaus vaidmens ir sutelkti dėmesį tiek į rytinę, tiek į pietinę sieną Viduržemio jūroje. Dėl virtinės tragiškų įvykių, per kuriuos sudužus laivams ar dėl prastų sąlygų žuvo daug žmonių, susidarė ekstremali humanitarinė padėtis, teigiama dokumente.

 

 

Pirmininkaujančių valstybių trejeto parlamentų ir Europos Parlamento pirmininkų posėdis. Živilės Pavilonytės nuotr.

 

 

ES parlamentų pirmininkų konferencijoje pirmą kartą Lietuvos parlamento istorijoje Seimo Pirmininkė dalyvaus kaip pagrindinė pranešėja. Rytoj renginyje L. Graužinienė skaitys pranešimą apie politinio dialogo, žinomo kaip „Barozo iniciatyva“, stiprinimą tarp nacionalinių parlamentų ir Europos Komisijos.

 

Rimas Rudaitis

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6132, el. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti