Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkė pasveikino Latviją Nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių proga

2015 m. gegužės 4 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė su darbo vizitu lankydamasi Rygoje iškilmingo Saeimos posėdžio metu pasveikino Latviją Nepriklausomybės Deklaracijos pasirašymo 25-ųjų metinių proga. Parlamento vadovė kaimynams linkėjo sėkmingai žengti pasirinktu laisvės keliu.

„Kelią į Nepriklausomybę pradėjome kartu, susikibę rankomis Baltijos kelyje. Bendras laisvės siekis ištirpdė bet kokias sienas. Trys Baltijos valstybės buvome tarsi trys sesės, parodžiusios pasauliui gražiausią savitarpio supratimą, solidarumą ir vienybę, o mūsų valstybių iškovota laisvė buvo galingas postūmis išsivaduoti ir kitoms šalims iš sovietų jungo“, – kalbėjo Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Parlamento vadovė pasidžiaugė, kad šiandien Latvija ir Lietuva yra ambicingos, savimi pasitikinčios ir atviros pasauliui valstybės. Tačiau ragino visus nepamiršti šių dienų geopolitinio konteksto ir išlikti budrius, suvokiant pareigą saugoti bei ginti didžiausią vertybę – savo šalies laisvę.

„Būkit laimingi, su atsidavimu kurdami savo kasdienybę ir šventes, tikėdami savo tauta ir valstybe, didžiuodamiesi savo kalba ir kultūra, mylėdami ir gindami savo žemę. Šiame kelyje Lietuva ir toliau bus ne tik artimiausia Jūsų kaimynė, bet ir ištikima draugė ir sesuo“, – sakė Seimo vadovė.

Vizito metu Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė taip pat susitiko pokalbio su Latvijos Saeimos Pirmininke Inara Mūrniece (Ināra Mūrniece). Per susitikimą buvo aptartas gegužės 21–22 dienomis  Rygoje rengiamas Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, Latvijos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai ir migracijos klausimai, atsižvelgiant į situaciją Rytų Europoje.

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas, tel. (8 5) 239 6002

Seimo Pirmininkės patarėja Neringa Mikėnaitė, tel. (8 5) 239 6344, mob. 8 698 42759

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti