Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime – Širdies dienos renginiai

2015 m. gegužės 6 d. pranešimas VIR

 

 

Šiandien Seime vyko konferencija „Ūminių išeminių sindromų kardiologijoje ir neurologijoje specializuotos pagalbos rezultatai“. Tai yra vienas iš renginių, skirtų atkreipti visuomenės dėmesį į vis didėjantį širdies ir kraujagyslių ligų paplitimą Lietuvoje. Konferencijos dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Seimo Pirmininkė atkreipė dėmesį, kad Lietuva jau ne pirmus metus pagal mirštamumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų užima vieną pirmaujančių vietų Europos Sąjungoje, dažnai šios ligos pakerta ir jaunus, darbingus žmones, todėl sveikatos problemos yra svarbi tema mūsų visuomenėje: „Sergamumo didėjimo ir jaunėjimo tendencijos verčia sunerimti ir ieškoti priemonių užkirsti tam kelią. Moderni medicina ne tik deda visas pastangas, kad ligonis išgytų. Daug dėmesio skiriama sveikos gyvensenos ugdymui ir rizikos veiksnių kontrolei. Todėl požiūris, kad žmonės rūpintųsi savo sveikata būdami sveiki, o ne ligos atveju, pamažu tampa mūsų visuomenės norma. Toks žmonių sąmoningumas, suvokiant ligų profilaktikos ir prevencijos svarbą, yra kelias į sveikesnę, darbingesnę ir laimingesnę visuomenę.“

Renginiuose dalyvavo gydytojas, diplomatas Antanas Vinkus, gydytojai kardiologai prof. Remigijus Žaliūnas,  prof. Renaldas Jurkevičius, prof. Rimantas Benetis, prof. Rimvydas Šlapikas. LSMU prof. emeritas,  akademikas Jurgis Brėdikis pristatė knygą  „Kitokiu žvilgsniu“ (2015).

 

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės kalba

 

 

 

Goda Dobradziejūtė

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6875, el. p. [email protected])


  Siųsti el. paštuSpausdinti