Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas G. Kirkilas: „Kroatija – puiki Lietuvos partnerė Europos Sąjungoje ir NATO“

2015 m. gegužės 21 d. pranešimas VIR 

 

„Kroatija yra nuoširdi ir ištikima Lietuvos partnerė Europos Sąjungoje (ES) ir NATO. Galime didžiuotis, kad į ES Kroatija įstojo Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai. Džiugu, kad naujoji Kroatijos Prezidentė Kolindra Grabar-Kitarovič siekia aktyvesnio savo šalies vaidmens ES ir NATO bei stiprinti bendradarbiavimą tarp Adrijos ir Baltijos jūros regionų“, – susitikime su Kroatijos ambasados biuro Lietuvoje vadovu, ambasadoriumi Davoru Vidišu kalbėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Pastaraisiais metais Lietuvos ir Kroatijos dvišaliai santykiai intensyvėja. Lietuvoje įsteigtas Kroatijos ambasados Švedijoje biuras, o Kroatijoje įsteigtas Lietuvos ambasados Austrijoje biuras. Abi valstybės ketina steigti ambasadas. Nuo 2014 metų įgyvendinamas Lietuvos integracijos į ES patirties perdavimo Kroatijos institucijoms projektas.

Ketinama plėsti bendradarbiavimą infrastruktūriniuose projektuose (kelių, uostų, energetikos). Kroatiją domina Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos Klaipėdoje patirtis. SDG terminalą, kuris sujungs Adrijos ir Jonijos dujotiekius, kroatai planuoja statyti Krk saloje. Toks terminalas paverstų Kroatiją regioniniu energetiniu centru ir užtikrintų nepriklausomą dujų tiekimą ne tik ES narėms ar artimiausioms kaimynėms, bet ir Ukrainai.

 

 

Seimo Pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo patarėja Morta Vidūnaitė

Tel. (8 5) 239 6278; mob. 8 612 01 121. el. p.  [email protected]

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti