Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

BA komitetai: „Didesnis Baltijos valstybių vyriausybių, verslininkų ir asociacijų bendradarbiavimas leis greičiau pasinaudoti turizmo pramonės teikiamomis galimybėmis“

2015 m. gegužės 22 d. d. pranešimas VIR

 

Jurbarke prasidėjo jungtinis Baltijos Asamblėjos (BA) Ekonomikos, energetikos ir inovacijų, Švietimo, mokslo ir kultūros bei Socialinės gerovės komitetų posėdis „Baltijos valstybių turizmo regiono kūrimas – investicija į rytdieną“.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Renginio dalyvius pasveikinęs Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius papasakojo apie Jurbarko rajoną ir jo perspektyvas turizmo srityje. Kaip sektiną turizmo sektoriaus vystymo pavyzdį jis pateikė „atgaivintą“, šiuo metu dar restauruojamą Panemunės pilį, kurioje ir vyksta BA komitetų posėdis. „Tokiu keliu ir turi eiti Lietuva“, – sakė S. Mockevičius.

Kreipdamasis į posėdžio dalyvius BA Ekonomikos, energetikos ir inovacijų komiteto pirmininkas Bronius Pauža trumpai apžvelgė XIII amžių menančią Jurbarko istoriją ir pagrindinį dėmesį skyrė Baltijos jūros valstybių bendradarbiavimo klausimams. B. Pauža pabrėžė, kad šios dienos BA komitetų susitikimas yra anksčiau pradėto darbo tęsinys. Politikas priminė, kad 2013 m. BA paragino nacionalines vyriausybes parengti bendrą ilgalaikę Baltijos valstybių turizmo strategiją 2014–2020 m., kaip regioninės specializacijos ir bendradarbiavimo turizmo srityje pagrindą. Tų pačių metų spalio 11 d. BA konferencijos metu buvo pasirašytas Susitarimo memorandumas tarp Lietuvos medicinos turizmo klasterio, Lietuvos kurortų asociacijos, Latvijos sveikatos turizmo klasterio, Latvijos kurortų asociacijos ir Estijos sveikatos turizmo klasterio. Pasak BA komiteto pirmininko, jungtinio posėdžio metu bus siekiama išsiaiškinti, kaip vyskta šių ir kitų dokumentų įgyvendinimas, kaip būtų galima geriau reklamuoti Baltijos regioną, kokie yra veiksmingo Baltijos valstybių bendradarbiavimo turizmo srityje pagrindiniai iššūkiai.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Daugiau informacijos apie BA renginius galima rasti specialiame interneto puslapyje BA2015.lrs.lt.

 

Bendra informacija apie Baltijos valstybių turizmo sektorių (parengta pagal 2014 m. Europos Komisijos ataskaitą)

 

Lietuva. 2011 m. bendras kelionių ir turizmo sektoriaus indėlis į šalies ekonomiką – daugiau nei 4 proc. BVP. Prognozuojama, kad iki 2022 m. jis kasmet augs 4,6 proc. Pagrindiniai turizmo produktai: nuotykių turizmas, kultūros turizmas, verslo turizmas, sveikatos ir medicinos turizmas bei kruizų turizmas. Daugiausiai turistų atvyksta iš kaimyninių šalių – Lenkijos, Rusijos, Latvijos ir Baltarusijos, taip pat iš Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos ir Italijos.

Latvija. Bendras kelionių ir turizmo sektoriaus indėlis 2013 m. sudarė 8,1 proc. BVP. Prognozuojama, kad 2024 m. jis išaugs 5,4 proc. BVP. Pagrindiniai nacionalinės turizmo strategijos aspektai – kultūros ir gamtos turizmas. Ne mažiau svarbūs medicinos, rekreacinis ir verslo turizmas. Daugiausiai turistų atvyksta iš Lietuvos, Rusijos, Švedijos, Estijos, Suomijos ir Vokietijos.

Estija. Turizmo sektorius Estijoje tiesiogiai prisideda apie 3 proc. BVP. Bendras šio sektoriaus indėlis į nacionalinį bendrąjį vidaus produktą siekia beveik 9,5 proc. % ir paskutiniaisiais metais, ypač įstojus į ES, vis auga. Į Estiją daugiausiai turistų atvyksta iš kaimyninių šalių – Suomijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos, taip pat Švedijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos ir Nyderlandų. Pastaruoju metu daugėja turistų iš Azijos. Pagrindinai turizmo produktai – kultūros paveldo turizmas, kaimo turizmas ir plaukiojimas laivu.

 

Apie Lietuvos pirmininkavimą ir Baltijos Asamblėją

 

2015 sausio 1 d. Lietuva pradėjo pirmininkauti Baltijos Asamblėjai. Per šiuos metus Seimas planuoja surengti 14 tarptautinių renginių, kurių dauguma vyks Vilniuje, Seime, taip pat po vieną renginį – Kaune, Klaipėdoje, Palangoje ir Šiauliuose.

Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjai šūkis – „Už augantį ir vieningą Baltijos regioną“. Prioritetai: augančio ir patikimo Baltijos regiono vystymasis; saugus Baltijos regionas; darni ir konkurencinga regiono visuomenė; Baltijos regionas pasaulyje: regioninių tinklų plėtra.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, įkurta 1991 m. lapkričio 8 d. Taline. Baltijos Asamblėjos Sekretoriato buveinė yra Rygoje, Latvijoje (http://baltasam.org/en/).

Baltijos Asamblėjai kasmet pasikeisdamos pirmininkauja Lietuva, Estija ir Latvija.

 

 

Jolanta Anskaitienė, Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius

(tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected])


  Siųsti el. paštuSpausdinti