Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotojui Gediminui Kirkilui įteiktas Prancūzijos Garbės legiono karininko ordino ženklo apdovanojimas

2015 m. rugsėjo 18 d. pranešimas VIR

 

Rugsėjo 17 d., ketvirtadienį, Prancūzijos ambasadorius Filipas Žanto (Philippe Jeantaud) įteikė Garbės legiono karininko ordino ženklą Seimo Pirmininko pavaduotojui, Europos reikalų komiteto pirmininkui Gediminui Kirkilui.

Prancūzijos Respublika ir jos Prezidentas Fransua Olandas (François Hollande) įvertino vieną iš iškiliausių Lietuvos politikų už jo indėlį į Lietuvos integraciją į Europos Sąjungą ir Europos integracijos procesą.

 

R. Stankevičiaus nuotr.

 

Kaip rašoma Prancūzijos ambasados Lietuvoje pranešime spaudai: „Buvęs Ministras Pirmininkas bei dabartinis Seimo vicepirmininkas ir Europos reikalų komiteto pirmininkas p. Gediminas Kirkilas yra aistringas europietiškų vertybių gynėjas. Nuo 2000 m. iki 2004 m. vadovaudamas Užsienio reikalų komitetui, o nuo 2012 m. vadovaudamas Europos reikalų komitetui, jis darbavosi Lietuvos priartėjimo ir integracijos Europos Sąjungoje labui. Jis taip pat dirbo Lietuvai jungiantis prie euro zonos bei prisidėjo prie skaidraus ir tinkamo Europos fondų lėšų paskirstymo. P. Gediminas Kirkilas aktyviai pasižymėjo 2013 m. antrąjį pusmetį Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai“.

Pats Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas yra dėkingas Prancūzijos Respublikai, jos Prezidentui ir ambasadoriui už tokį reikšmingą įvertinimą ir jam parodytą didelį pasitikėjimą, pabrėždamas: „Man ypatinga garbė gauti apdovanojimą iš valstybės, kuri buvo viena iš pagrindinių Europos Bendrijos, kaip istorinio Europos taikos, demokratijos ir gerovės projekto, iniciatorių ir kūrėjų. Tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas (Robert Schuman) bei Prancūzijos diplomatas, pirmasis Europos anglių ir plieno bendrijos, kuri ir pradėjo Europos integracijos procesą, Prezidentas Žanas Monetas (Jean Monnet) tapo vienais iš šios idėjos autorių. Šiandien Europos Sąjunga – jau 28 valstybių narių bendruomenė, solidariai siekianti savo tikslų ir sprendžianti istorinius iššūkius“.

„Garbės legiono karininko ordino ženklo apdovanojimą turėjo ir mano mėgstamas rašytojas Romenas Gari (Romain Gary), jungiąs mūsų abi tautas – Lietuvos ir Prancūzijos – savo gyvenimo ir kūrybos istorija, kuris, beje, dirbo Šumano vadovaujamoje Prancūzijos Užsienio reikalų ministerijoje ir apie tai rašė savo knygoje „Naktis bus rami“,  – taip pat teigia G. Kirkilas.

 

Seimo Pirmininko pavaduotojo, Europos reikalų komiteto pirmininko patarėja Danutė Karaliūnienė (tel. (8 5) 239 6025, el. p. [email protected])

 

Seimo Pirmininko pavaduotojo, Europos reikalų komiteto pirmininko patarėja Morta Vidūnaitė

(tel. (8 5) 239 6278, el. p. [email protected])


  Siųsti el. paštuSpausdinti