Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime diskutuota apie savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų veiklą ir perspektyvas

2015 m. gruodžio 10 d. pranešimas VIR

 

 

 

Gruodžio 9 d. Seime vyko konferencija, kurioje diskutuota apie savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų veiklą bei perspektyvas.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Valentinas Bukauskas konferencijoje pažymėjo, kad teisės aktai garantuoja savivaldybių kontrolieriams jų veiklos nepriklausomumą, tačiau praktikoje savivaldybių kontrolieriui neretai tenka ieškoti, kaip suderinti nepriklausomumą ir profesionalumą su atskaitingumu savivaldybės tarybai. V. Bukauskas akcentavo, kad yra tikslinga ieškoti tinkamiausių būdų, kurie sudarytų optimalias sąlygas savivaldybių kontrolieriams dirbti kokybiškai. „Tai, visų pirma, reiškia dirbti profesionaliai ir atsakingai, objektyviai vertinti esamą ekonominę-finansinę savivaldybės padėtį, užtikrinti, kad būtų ginami vietos bendruomenių viešieji interesai“, – konferencijoje sakė komiteto pirmininkas.

 

 

Savivaldybių kontrolierių asociacijos prezidentas Juozas Vaičiulis konferencijoje apžvelgė Lietuvos savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų raidą per 25-erius veiklos metus ir pateikė siūlymų dėl šių tarnybų veiklos tobulinimo.

Europos Komisijos įsteigtos Europos regioninių išorės auditorių organizacijos EURORAI valdybos narys Helmutas Brukneris (Helmut Brukner) pristatė Europos regionų išorės audito institucijų veiklą. Lenkijos regioninių audito rūmų Analizės komiteto pirmininkas Tadeušas Dobekas (Tadeusz Dobek) pasidalino organizacijos patirtimi savivaldoje. Norvegijos savivaldybių kontrolierių asociacijos pirmininkas Olavas Nilsenas (Per Olav Nilsen) pristatė patirtį audituojant savivaldybes.

 

 

Konferenciją surengė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas kartu su Savivaldybių kontrolierių asociacija. Konferencijoje dalyvavo Seimo nariai, Lietuvos Valstybės kontrolės atstovai, Lietuvos savivaldybių merai, kontrolieriai ir svečiai iš Lenkijos, Norvegijos ir kitų užsienio valstybių.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos. Aut. – O. Posaškova

 

Parengė

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėja

Jurgita Marcinkutė (tel. (8 5)  239 6804, el. p. [email protected]

 

 

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti