Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo Nr. VIII-787 4 straipsnio pakeitimo įstatymo papildymo įstatymo projektą Nr. XIIIP-1555

Pastabų ir pasiūlymų laukiame iki 2018-04-27

Įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į tai, kad svarbu sudaryti prielaidas atliekas tvarkyti kuo aukštesniu ES atliekų tvarkymo hierarchijos lygmeniu, sudaryti sąlygas sėkmingai pereiti prie žiedinės ekonomikos, taip pat atsižvelgiant į tai, kad pereinant prie žiedinės ekonomikos vis labiau mažės sąvartynuose šalinamų atliekų kiekis, bus užtikrintos kitos jų panaudojimo galimybės žaliavų kitiems produktams gaminti pavidalu, todėl turi būti užtikrinama, kad Lietuvoje nesudarytume prielaidų įvežti atliekas, kurias degintume. Pažymėtina tai, kad atliekų deginimas pagal žiedinės ekonomikos prioritetų principą yra tik vienas iš sprendimo būdų, o ne pagrindinių tikslų.

Įstatymo projekto tikslas – užtikrinti, kad Lietuvoje būtų deginamos tik vietinės atliekos, tik tos, kurios jau nebetinka kitokio pobūdžio panaudojimui gamyboje arba jų perdirbimui ir nebūtų dirbtinai sukuriamas atliekų deginimo poreikis.

Įstatymo projekto uždaviniai: nustatyti draudimą importuoti deginimui skirtas atliekas į Lietuvą, siekiant užkirsti kelią neracionalioms viešojo, taip privačiojo sektoriaus investicijoms į perteklinius atliekų deginimo pajėgumus.

Projektą parengė ir teikia Lietuvos Respublikos Seimo narė Virginija Vingrienė.

Pasiūlymus ir pastabas siųskite

Lietuvos Respublikos Seimui

adresu: Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

arba el. paštu [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-04 15:34
   Vida Katinaitė

  Siųsti el. paštuSpausdinti