Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo Nr. VIII-787 30(1) straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-1877

Pastabų ir pasiūlymų laukiame iki 2018-06-09

Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo Nr. VIII-787 30(1) straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-1877 parengtas siekiant pašalinti galimą įstatymo prieštaravimą Lietuvos Respublikos civiliniam kodeksui bei nustatyti aiškesnį įstatymo taikymą.

Įstatymo projekto rengimą paskatino ginčai tarp sodininkų bendrijų ir komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratoriaus Jonavos rajono savivaldybėje, kai komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratorius pareikalavo iš sodininkų ir garažų bendrijų mokėti įmokas už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą už nekilnojamąjį turtą, kuris sodininkų bendrijoms nuosavybės teise nepriklauso ir jos nėra įgaliotos nekilnojamojo turto savininkų atstovauti šiais klausimais. Vietinės rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą mokėjimo prievolė turėtų būti siejama su nekilnojamojo turto objekto savininku, atsižvelgiant į Civilinio kodekso nuostatas, savininko įgaliotu asmeniu ar tarp savininko ir nuomininko sudarytoje nekilnojamojo turto nuomos sutartyje nustatytomis sąlygomis, todėl, jeigu šios prievolės sodų ar garažų bendrijos nariai nepavedė bendrijai, tai ši prievolė turėtų būti siejama su nekilnojamojo turto savininku.

Projektą parengė ir teikia Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Navickas.

Pasiūlymus ir pastabas siųskite

Lietuvos Respublikos Seimui

adresu: Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

arba el. paštu [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-05-14 15:09
   Vida Katinaitė

  Siųsti el. paštuSpausdinti