Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime kariūnai iš naujo vertino 1991 metų grėsmes ir planavo Seimo rūmų gynybą

2016 m. sausio 7 d. pranešimas VIR

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai jau šeštą kartą Seime rinkosi į interaktyvų edukacinį renginį ,,Sausio 13-oji. Ko galime pasimokyti?“ Renginyje dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, su jaunimu patirtimi ir prisiminimais dalijosi sąjūdininkė Angonita Rupšytė, atsargos majoras Albertas Daugirdas, Karo akademijos viršininkas pulkininkas Raimundas Matulis, viršininko pavaduotojas kariniam rengimui pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sveikindamas kariūnus atkreipė jų dėmesį, kad 1991 metais tarp Laisvės gynėjų buvo įvairių tautybių žmonių ir būtent juos tuomet siekta supriešinti su lietuviais. „Tačiau gelbėjo žmonių vienybė. Tai buvo galingiausias ginklas. Keli šimtai ginklų, kuriuos turėjo gynėjai nebuvo tokia galia, kokia buvo žmonių vienybė“, – pabrėžė ministras.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

Akademijos trečio kurso kariūnai pristatė savo požiūrį ir savarankiškai parengtus Seimo rūmų komplekso gynybos bei puolimo planus pagal 1991 m. ir 2016 m. situacijas, išklausė Karo akademijos dėstytojų, Laisvės gynėjų pastabų.

Renginio dalyviai pabrėžė, kad 1991 metų sausio 13-oji – tai Lietuvos pergalė nelygioje kovoje, kurioje žmonių nepalaužė ir nesugniuždė jokia jėga, nes laisvės troškimas buvo stipresnis už plieną. Kariūnai ne kartą minėjo, jog didžiausia priešo problema 1991 metais buvo žmonių pilietiškumas, o didžiausias iššūkis, kurio taip ir nepavyko įveikti – viskam pasiryžusių taikių beginklių žmonių minia.

 

 

Justė Radzevičiūtė-Laugalienė

Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6210, el. p. [email protected])


  Siųsti el. paštuSpausdinti