Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės kalba Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje

2016 m. kovo 11 d. pranešimas VIR

 

Seimo kanceliarijos (aut. Olga Posaškova) nuotr.

 

Mieli Lietuvos žmonės,

šiandien visi kartu minime prasmingą šventę – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Prieš save, šioje aikštėje, regiu nuostabią skirtingų kartų ir jų patirčių dermę.

Matau tuos, kurie buvo istorinės Kovo 11-osios liudininkai. Kai kurie iš Jūsų galbūt anuomet stovėjote čia, toje pačioje vietoje, su jauduliu laukdami žinios, kad Lietuva vėl laisva.

Matau tuos, kurie gimė ir užaugo jau atkurtoje nepriklausomoje valstybėje. Jūsų pirmuosius savarankiškus žingsnius lydėjo ir pirmieji mūsų atkurtos Laisvės žingsniai. Užaugote Jūs, užaugo ir Lietuva. Šiandien mūsų valstybė tikrai turi kuo didžiuotis: puoselėdami pamatines Europos vertybes esame laisvi, augantys, matomi ir gerbiami pasaulyje. O mūsų laisvės istorija įkvepia ir palaiko tuos, kurie šiandien dar tik ieško demokratijos kelio.

Matau daug šviesių ir laimingų vaikų. Jums Laisvė – perduota savastis. Jūs kursite mūsų valstybės ateitį. Gerbti ir prisiminti, kurti ir puoselėti, gyventi vienybėje ir santarvėje – viso to kasdien mokotės iš suaugusiųjų – savo tėvų, senelių ir mokytojų.

Skirtingos kartos, skirtingos kartų patirtys turtina mus ir suteikia unikalią galimybę mums visiems kartu kasdien atsakingai kurti stiprią pilietinę visuomenę, kurioje dera žodžiai ir darbai, siekiai ir svajonės, bendrystė ir pagarba kiekvienam žmogui.

Su Kovo 11-ąja, Lietuva! Su visų mūsų švente!

   Naujausi pakeitimai - 2016-03-11 12:51
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti