Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

„Europos savaitės“ diskusijoje aptarta informacijos sklaidos žemės ūkio sektoriuje svarba

2016 m. gegužės 5 d. pranešimas žiniasklaidai

„Europos savaitės Seime“ diskusija „ES bendros žemės ūkio politikos viešinimas – ar ūkininkams pakanka informacijos?“. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – O. Posaškova)

Gegužės 4 d. Seimo Kaimo reikalų komitetas kartu su Europos informacijos biuru organizavo diskusiją tema „Bendros žemės ūkio politikos viešinimas: ar ūkininkams pakanka informacijos?“.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius, pradėdamas renginį, pažymėjo, kad narystė Europos Sąjungoje atnešė daug naujų galimybių, tačiau Europos Sąjunga yra ir rimtas iššūkis Lietuvos žemdirbiams: reikalavimai investicinei paramai gauti dažnai būna labai sudėtingi, „žaidimo taisyklės“ kuriamos Briuselyje ne visada yra suprantamos ir atitinka mūsų ūkines sąlygas. Todėl išsami, tiksli ir laiku suteikta informacija ūkininkui tampa kaip niekad svarbi.

Nacionalinės mokėjimo agentūros direktorius Erikas Bėrontas, pristatė šios institucijos vaidmenį informuojant ūkininkus apie ES paramos galimybes ir keliamus reikalavimus. Pranešėjas atkreipė dėmesį į šiuolaikinių priemonių, tokių kaip socialiniai tinklai, telekonferencijos, taikymo galimybes. Pažymėjo, kad Nacionalinė mokėjimo agentūra taiko skirtingas komunikacijos priemones jaunimui, vidutinio amžiaus ir vyresniems pareiškėjams, tokiu būdu visapusiškai prisitaikydama prie jų poreikių ir galimybių.

Dr. Edvardas Makelis supažindino klausytojus su žemės ūkio žinių kaupimo, perdavimo sistema ir jos plėtros perspektyvomis Lietuvoje bei Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos strateginės veiklos kryptimis įgyvendinant ir viešinant bendrąją žemės ūkio politiką. Pranešėjas atkreipė dėmesį, kad žinių perdavimas yra vienas iš šio finansinio laikotarpio strateginių prioritetų kaimo plėtrai ir pabrėžė Lietuvos eksperimentinių mokomųjų bandomųjų ūkių tinklo pridėtinę vertę.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas pastebėjo, kad šiandien ūkininkai nori ne tiek mokymų ar seminarų, bet individualių konsultacijų. Todėl ieškoma galimybių pasiekti kiekvieną žemdirbį. Pranešėjas pažymėjo, kad kyla didesnis teisinių žinių poreikis, tad Žemės ūkio rūmai stengiasi padėti ūkininkams ir šioje srityje. Atkreipė dėmesį į tai, kad šiandien ūkininkai konkuruoja ne tik Lietuvoje ar Europoje, bet ir visame pasaulyje, todėl informacija tampa vienu iš esminių sėkmingos veiklos garantu.

Su diskusijos pranešimais galima susipažinti čia.

Diskusijos vaizdo įrašą galima peržiūrėti Seimo internetiniame puslapyje http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=2918

 

Parengė

Kaimo reikalų komiteto biuro  patarėja

Gabija Jurgelytė tel. (8 5) 239 6951, el. p. [email protected]

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti