Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkė: „Kazys Grinius buvo ištikimas laisvės, demokratijos ir teisės viršenybės principų sergėtojas“

2016 m. gegužės 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pasveikino Seime vykstančio forumo-minėjimo „Politinės sistemos ir demokratinių vertybių formavimas Lietuvoje (1920–1926)“ dalyvius. Šis renginys skirtas Prezidento, Ministro Pirmininko, Steigiamojo Seimo, I–III Seimų nario, publicisto Kazio Griniaus 150-ąsias gimimo metinėms paminėti.

Kreipdamasi į susirinkusiuosius Seimo Pirmininkė L. Graužinienė pabrėžė, kad K. Grinius buvo viena ryškiausių tautinio atgimimo ir valstybės atkūrimo judėjimo asmenybių.

„Šio žmogaus biografija yra puikus sąmoningo lietuvio nuoseklaus ir kryptingo gyvenimo kelio pavyzdys. Kazys Grinius buvo ištikimas laisvės, demokratijos ir teisės viršenybės principų sergėtojas. Lietuvą jis visada matė kaip demokratinę respubliką. Demokratinę be jokių išlygų! Visas jo gyvenimas ir darbai buvo nuoseklus šios idėjos liudijimas“, – pažymėjo parlamento vadovė.

Seimo Pirmininkė ypač išskyrė Prezidento K. Griniaus mąstymą, kuris, anot politikės, gerokai pralenkė laiką, o jo mintys ir iniciatyvos net ir šiandien būtų laikomos moderniomis, visuomenės pažangą ir sąmoningumą kuriančiomis idėjomis.

„Visas Kazio Griniaus gyvenimas galėtų būti vienu labiausiai įkvepiančių pavyzdžių, rodančių, kad nevalia pasiduoti ir kaip svarbu saugoti pamatinius laisvės, demokratijos ir humanizmo principus“, – įsitikinusi L. Graužinienė.

Renginio dalyviams Seimo vadovė priminė iškalbingą faktą, kad 2015 m. pabaigoje Izraelio Jad Vašemo Holokausto memorialinis muziejus, įvertinęs nuopelnus gelbėjant žydus, K. Griniui ir jo žmonai Kristinai suteikė Pasaulio tautų teisuolių vardus.

„Jo garbei skirti metai – tik kukli dovana ir mūsų padėka Prezidentui Kaziui Griniui“, – mano Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, palinkėjusi visiems sekant įkvepiančiu K. Griniaus pavyzdžiu dirbti Lietuvos labui.

 

 

Neringa Mikėnaitė

Seimo Pirmininko patarėja

Tel. (8 5) 239 6344, mob. 8 698 42 759

El. p. [email protected]

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti