Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime vyko tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“

2016 m. gegužės 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2016 m. gegužės 18 d. įvyko Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biuro kartu su Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos inovacijų ir technologijų institutu ir VĮ „Registrų centras“ organizuota tarptautinė konferencija „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas dr. Mindaugas Bastys, gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis.

Konferencijos tikslas – stiprinti Šiaurės šalių ir Baltijos jūros regiono konkurencingumą kuriant bendrą skaitmeninę ekonomiką, paskatinti intensyvesnį šių šalių bendradarbiavimą informacinių ir ryšių technologijų srityse.

Konferencijoje buvo diskutuojama, ar Šiaurės ir Baltijos regionas galėtų tapti informacinių ir ryšių technologijų sprendimų laboratorija Europos Sąjungos šalims. Buvo kalbama apie informacinių technologijų kompetencijų centrą, kuris galėtų teikti siūlymus rengiant valstybės informacinių ir ryšių technologijų ilgalaikes ir trumpalaikes strategijas, konsoliduoti šalies ir užsienio ekspertus IRT strategijoms ir projektams vystyti.

Konferencijoje dalyvavo ir kalbėjo Šiaurės šalių ministrų tarybos, Baltijos plėtros forumo, asociacijos „Tech Nordic Advocates“ atstovai, kurie pasidalino įžvalgomis apie skaitmenizacijos proveržį Šiaurės ir Baltijos regione. Konferencijos metu taip pat buvo pristatyti šalies viešojo sektoriaus ir verslo įmonių pažangiausi sprendimai informacinių technologijų srityje. Europos komisijos, Europos investicijų banko ir Lietuvos Finansų ministerijos atstovai kalbėjo apie finansavimo galimybes informacinių ir ryšių technologijų sektoriui.

 

 

Parengė Informacinės visuomenės plėtros komiteto biuro

patarėja Rita Beinorienė

Tel. (8 5) 239 6219, el. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti