Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

VVSK Seime surengė konferenciją skirtą Vietos bendruomenių metams

2016 m. birželio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) Seime surengė konferenciją, skirtą Vietos bendruomenių metams „Vietos bendruomenės ir bendruomeninės organizacijos: veikla, plėtra ir bendradarbiavimas“.

Konferencijos dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Komiteto pirmininkas Valentinas Bukauskas konferencijos dalyvius supažindino su Vietos savivaldos įstatymo eilės straipsnių pakeitimo įstatymo projektu, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas seniūnijų ir seniūnaitijų organizavimo ir veiklos reglamentavimo tobulinimui ir kuris artimiausiu metu bus teikiamas svarstyti Seime. Jis pasidžiaugė, kad vietos bendruomenių ir jų interesams atstovaujančių organizacijų balsas vis labiau girdimas, kai sprendžiami valstybės ir vietos viešieji reikalai. „Komitetas buvo ir, manau, ateityje išliks atviras pasiūlymams dėl savivaldos ir vietos bendruomenių stiprinimo, dėl seniūnų, seniūnaičių ir bendruomeninių organizacijų bendravimo ir veiklos gerinimo“, –  sakė V. Bukauskas. 

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis konferencijos dalyvius supažindino su valstybės paramos tvarka vietos bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų plėtrai ir veiklai 2013–2015 m. (kai parama buvo skiriama per savivaldybes, dalyvaujant vietos bendruomenių taryboms) ir nuo 2016 m. (kai buvo taikomas konkursinis projektų atrankos būdas).

Komitetas, vykdydamas parlamentinę kontrolę, pateikė nemažai kritinių pastabų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir pasiūlė nuo 2016 m. taikomą valstybės paramos tvarką tobulinti, todėl ministerija įsipareigojo valstybės paramos bendruomeninei veiklai tvarką keisti, įvertinę per 2016 m. sukauptą patirtį, planuojant ir administruojant paramos lėšas, ir gautus siūlymus iš suinteresuotų institucijų ir asmenų.

Kauno technologijos universiteto docentas dr. Gintaras Žilinskas pristatė mokslinio tyrimo rezultatus dėl piliečių dalyvavimo bendruomeninėje veikloje. Pagal tyrimų duomenis, aktyviau šioje veikloje dalyvauja moterys, vyresnio amžiaus, labiau išsimokslinę, savo politines pažiūras turintys, kaimo vietovėse ir miesteliuose gyvenantys žmonės. Mokslininkas pateikė siūlymų, ką ir kaip daryti, kad piliečių įtraukti į bendruomeninę veiklą būtų didesnė.

Kritinę nuomonę ir siūlymus gerinti piliečių dalyvavimą bendruomeninėje veikloje, stiprinti bendruomenines organizacijas teikė Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos, seniūnaičių, miesto ir kaimo bendruomeninių organizacijų ir jų asociacijos atstovai. Buvo siūloma tobulinti valstybės paramos bendruomeninei veiklai teikimo tvarką, naujos redakcijos Viešųjų pirkimų įstatymo projekto kai kurias nuostatas, svarstyti ir priimti specialų įstatymą, skirtą bendruomeninių organizacijų statusui, steigimui, organizavimui, kompetencijai ir sąveikai su valstybės ir savivaldybių institucijomis apibrėžti.

 

Parengė

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro padėjėja

Genovaitė Jasaitienė tel. (8 5) 239 6806, el. p. [email protected]

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti