Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo narė R. Juknevičienė dalyvauja jungtiniame NATO Parlamentinės Asamblėjos komitetų posėdyje

2018 m. vasario 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Briuselyje (Belgijos Karalystė) prasideda tris dienas truksiantis jungtinis NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) Ekonomikos ir saugumo, Gynybos ir saugumo bei Politikos komitetų posėdis, kuriame dalyvauja Seimo delegacijos NATO PA pirmininkė Rasa Juknevičienė.

Tai tradicinis kasmetinis NATO šalių parlamentarų forumas, kuriame aptariami aktualiausi Asamblėjai ir visam Aljansui klausimai. Posėdis prasidės susitikimu NATO būstinėje su Šiaurės Atlanto Tarybos nariais. Pagrindinė šio susitikimo tema – liepą Briuselyje vyksiantis NATO aukščiausiojo lygio susitikimas ir jo tikslai.

Jungtiniame komiteto posėdyje NATO šalių parlamentarai diskutuos apie Aljanso pajėgumų stiprinimą reaguojant į dabarties ir galimas ateities saugumo grėsmes, NATO santykius su ES, aptars kitus Aljansui kylančius iššūkius. Vienas iš aktualiausių klausimų šiuo metu yra vadinamasis karinis Šengenas, kuris užtikrintų netrukdomą ir operatyvų NATO pajėgų perdislokavimą. Aljanso operacijas posėdyje pristatys vyriausiasis NATO pajėgų Europoje vadas, Jungtinių Amerikos Valstijų generolas Kurtisas M. Skaparotis (Curtis M. Scaparrotti).

Seimo narė R. Juknevičienė antrajai kadencijai yra išrinkta NATO PA viceprezidente, taip pat ji buvo išrinkta NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos komiteto Partnerysčių pakomitečio vicepirmininke.

2018 m. kovo 23–25 d. Vilniuje bus surengtas NATO Parlamentinės Asamblėjos Nuolatinio komiteto posėdis, kuriame tikimasi sulaukti per 60 parlamentarų iš NATO šalių.

NATO PA yra tarpparlamentinė organizacija, kurioje NATO valstybių parlamentarai kartu su asocijuotais Asamblėjos nariais bei kitų šalių partneriais aptaria jų šalims ir visam Aljansui rūpimus klausimus politikos, saugumo ir ekonomikos srityje. NATO PA siekia būti forumu, kuriame NATO valstybių parlamentarai kartu su savo kolegomis iš kitų valstybių galėtų keistis nuomonėmis ir idėjomis, ieškoti bendrų sprendimų užtikrinant saugumą bei stabilumą.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja

Snieguolė Žiūkaitė, tel. (8 5) 239 6221, el. p. [email protected]

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5) 239 6666, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-19 10:31
   Rūta Mensonaitė

  Siųsti el. paštuSpausdinti