Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo delegacijos sėkmė NATO PA 64-ojoje sesijoje

2018 m. lapkričio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

NATO Parlamentinės Asamblėjos nuotr.

 

Lapkričio 21 d. Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje nariai Rasa Juknevičienė, Aušrinė Armonaitė, Dainius Gaižauskas ir Juozas Olekas sugrįžo iš Halifakso (Kanada), kur dalyvavo NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) 64-ojoje metinėje sesijoje.

Ši sesija Lietuvos atstovams buvo kaip niekad sėkminga. Seimo delegacijos pirmininkė ir NATO PA prezidentė Rasa Juknevičienė vadovavo sesijai, kurios darbe dalyvavo daugiau nei 270 parlamentarų iš NATO šalių, asocijuotų narių valstybių, Aljanso partnerių šalių delegacijos.

Sesijos dalyviai išreiškė vieningą paramą transatlantinei vienybei ir įsipareigojimą kartu kovoti su visomis nūdienos grėsmėmis.

„Šiandien mes susiduriame su precedento neturinčiais iššūkiais, todėl negalime sau leisti net mažiausių spragų mūsų vienybėje ir gynyboje“, – sakė Asamblėjos prezidentė Rasa Juknevičienė.

Sesijos metu vyko daug svarbių posėdžių, susitikimų ir diskusijų, priimti Asamblėjos komitetų pranešimai ir rezoliucijos.

Vieną iš raportų Ekonomikos ir saugumo komitete pristatė Seimo narė Aušrinė Armonaitė, o pranešimo tema – energetinis saugumas. Šia tema Asamblėja plenariniame posėdyje priėmė ir A. Armonaitės rengtą rezoliuciją. A. Armonaitė antrajai kadencijai buvo perrinkta šio Asamblėjos komiteto pranešėja.

Seimo delegacijos narys Juozas Olekas taip pat antrajai kadencijai perrinktas Gynybos ir saugumo komiteto Ateities saugumo ir gynybos pakomitečio vicepirmininku.

Plenariniame posėdyje naująja šio svarbaus parlamentarų forumo prezidente buvo išrinkta Jungtinės Karalystės atstovė Madeleinė Mūn (Madeleine Moon).

NATO Parlamentinės Asamblėjos nuotr.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja

Snieguolė Žiūkaitė, tel. (8 5) 239 6221, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-22 13:20
   Monika Kutkaitytė

  Siųsti el. paštuSpausdinti