Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo nario A. Kubiliaus pranešimas: „Europos Tarybos vadovo rinkimai – puiki galimybė pradėti strateginę diskusiją apie organizacijos stiprinimą“

2019 m. sausio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šią savaitę Seimo narys Andrius Kubilius lankėsi Strasbūre, kur vyko Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesija. Tai pirmasis A. Kubiliaus, kaip kandidato į organizacijos vadovus, apsilankymas Europos Taryboje. Susitikimų su įvairių valstybių delegacijų atstovais ir pareigūnais metu, Lietuvos iškeltas kandidatas pristatė savo programos pagrindinius prioritetus – Europos Tarybos demokratijos dėmens stiprinimą, organizacijos reformų proceso tęstinumą, jos matomumo ir autoriteto stiprinimą.

„Matau nemažai susirūpinimo Europos Tarybos ateitimi ir sulaukiu pritarimo, kad organizacija neišvengiamai turi reformuotis tiek atsižvelgiant į naujus ateities iššūkius, tiek ieškant būdų kaip su turimais resursais pasiekti efektyviausių rezultatų. Deja, papildomų sunkumų organizacijai sukelia Rusija, boikotuojanti Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos posėdžius ir vienašališkai sustabdžiusi įnašus į Europos Tarybos biudžetą. Iš savo patirties žinau, kad problemų sprendimo atidėliojimas jas tik pagilina, todėl išrinktas generalinis sekretorius turės parodyti svarią lyderystę siūlant sprendimus Europos Tarybos šalims narėms“, – pažymėjo A. Kubilius.

Be kitų svarbių susitikimų įvyko pokalbiai su Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Prezidente Liliana Maury Pasquier (Liliane Maury Pasquier), kadenciją baigiančiu Generaliniu sekretoriumi Torbjornu Jaglandu (Thorbjørn Jagland), taip pat su Europos liaudies partijos pirmininku Žosefu Dauliu (Joseph Daul), pasikeista nuomonėmis su Šiaurės-Baltijos valstybių delegacijų atstovais.

„Rusijos pareigūnai jau užbėgo už akių viešai pareikšdami, kad iš keturių kandidatūrų jiems nepriimtina būtent mano kandidatūra. Manau, kad mane palaikys tie, kurie nori tikros strateginės diskusijos kaip galime sustiprinti Europos Tarybą ir realių sprendimų. Mano tikslas – efektyvi, autoritetinga ir principų besilaikanti organizacija. Nekantriai laukiu progos padiskutuoti su kitais kandidatais apie konkrečius pasiūlymus“, – pabrėžė A. Kubilius.

Kovo pabaigoje Europos Tarybos Ministrų komitetas, kuriame dalyvauja 47-nių Europos Tarybos valstybių narių vyriausybių, įskaitant ir Rusijos Federaciją, atstovai, spręs dėl galutinio kandidatų sąrašo, kuris bus pateiktas Europos Tarybos Parlamentinei Asamblėjai. Ministrų komitetas sprendimą gali priimti konsensuso būdu ir leisti Parlamentinei Asamblėjai rinktis iš visų keturių pateiktų kandidatų. Nesutarus konsensuso būdu, Ministrų komitetas gali balsuoti dėl visų kandidatų. Tokiu atveju savo dalyvavimą rinkimuose galės tęsti tik tie kandidatai, kurie surinks ne mažiau nei du trečdalius Ministrų komiteto balsų.

 

Seimo TS–LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5)  239 6506

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-01-23 14:31
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti