Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Lietuvos kandidatas į Europos Tarybos generalinius sekretorius A. Kubilius dalyvaus susitikimuose Helsinkyje, Londone ir Briuselyje

2019 m. vasario 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo valdybos sprendimu Seimo narys Andrius Kubilius dalyvaus susitikimuose vykdant rinkimų į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas kampaniją. Susitikimai vyks  Helsinkyje (Suomijos Respublika) 2019 m. vasario 18–19 dienomis, Londone (Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė) – vasario 19–20 dienomis ir Briuselyje (Belgijos Karalystė) – vasario 20–22 dienomis.

Helsinkyje A. Kubilius susitiks su Suomijos užsienio reikalų valstybės sekretoriumi Mati Antonenu (Matti Anttonen) ir Eduskuntos Užsienio reikalų komiteto pirmininku Mati Vanhanenu (Matti Vanhanen),  Londone – su Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų ministerijos valstybės ministru Europos ir Amerikos klausimams seru Alanu Dankanu (Alan Duncan), Briuselyje – su Europos Sąjungos institucijų, žiniasklaidos atstovais, taip pat Seimo narys dalyvaus konferencijoje apie Europos ateitį „Saugant įstatymo viršenybę: ES priemonių arsenalas“.

 

Vyriausybė 2018 m. gruodžio 27 d. nusprendė A. Kubiliaus kandidatūrą kelti rinkimuose į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas.

 

Europos Taryba – 1949 m. sukurta Europos politinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas – skatinti bendrų demokratinių principų puoselėjimą Europoje remiantis Europos žmogaus teisių konvencija ir kitais tarptautiniais dokumentais, ginti žmogaus teises, demokratijos ir teisinės valstybės principus.

Šiuo metu Europos Taryba vienija 47 Europos valstybes.

Europos Tarybos generalinis sekretorius renkamas penkeriems metams. Jis atsako už Europos Tarybos veiklos strateginį planavimą, biudžeto vykdymą ir Ministrų komiteto sprendimų įgyvendinimą, vadovauja kasdieniam organizacijos ir sekretoriato darbui. Kiekvienais metais Ministrų komitetas tvirtina Tarpvyriausybinę veiklos programą, kurią parengia generalinis sekretorius, remdamasis organizacijos veiklos prioritetais. Generalinis sekretorius atsako už šios programos įgyvendinimą.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-18 08:26
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti