Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Priklausomybių prevencijos komisija lankėsi lošimų organizavimo vietose

2017 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2017 m. kovo 22 d. Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos nariai kartu su Lošimų priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos atstovais lankėsi azartinius lošimus organizuojančiose bendrovėse ir susipažino su azartinių lošimų pasiūla, azartinių lošimų organizavimo vietomis, joms keliamais reikalavimais, domėjosi azartinių lošimų organizatorių veiklos kontrole.

Komisijos nariai aplankė lošimų namus, kur organizuojami stalo lošimai (ruletė, kortų arba kauliukų lošimas) ir lošimai A kategorijos automatais (kai lošiama žetonus įmetus į automatą, o laimėjimas per automatą išmokamas žetonais), taip pat lošimų automatų saloną, kur organizuojami lošimai B kategorijos automatais (kai lošiama į automatą įmetus metalinius pinigus ir (arba) žetonus ir laimėjimas per automatą išmokamas pinigais arba žetonais). Komisijos nariai susipažino ir su lošimų organizatorių vykdoma veikla lažybų bei totalizatorių punktuose.

2016 m. pabaigoje Lietuvoje veikė 13 lošimus organizuojančių bendrovių, kuriose buvo įrengti 132 lošimo stalai, 701 – A kategorijos lošimo automatas, 3781 – B kategorijos lošimo automatas, 6 bendrovėms yra išduoti leidimai organizuoti nuotolinius lošimus.

2009 m. pasirašytas susitarimas dėl savanoriško apsisprendimo nelošti užtikrinimo. 2016 m. šis susitarimas pasirašytas su 10 lošimus organizuojančių bendrovių. Asmenų prašymus neleisti lošti priima Lošimų priežiūros tarnyba. Iki 2016 m. gruodžio 31 d. iš viso gauta 4518 tokių prašymų, 4316 prašymus pateikė vyrai (dažniausiai 18–49 metų amžiaus), 202 – moterys. Susitarimo dėl savanoriško apsisprendimo nelošti užtikrinimo pagrindu Lošimų priežiūros tarnybos specialistai konsultuoja problemų turinčius asmenis ir jų artimuosius apie galimus pagalbos būdus visoje Lietuvoje, teikia informaciją telefonu, elektroniniu paštu, internetine pokalbių programa „Skype“. Nuo 2015 m. pradėtos organizuoti artimųjų paramos grupės, skirtos artimiesiems, kurių aplinkoje yra asmuo, turintis problemų dėl azartinių lošimų, susitikimai.

2017 m. gegužės 1 d. įsigalios Azartinių lošimų įstatymo nuostatos, reglamentuojančios galimybę asmeniui, pateikus prašymą Lošimų priežiūros tarnybai arba lošimų organizatoriui, neleisti jam lošti ir dalyvauti nuotoliniuose lošimuose, taip pat pradės veikti apribojusių savo galimybę lošti asmenų registras.

Azartinių lošimų organizavimą Lietuvoje reglamentuoja Azartinių lošimų įstatymas, o loterijų ir lošimų apmokestinimą loterijų ir azartinių lošimų mokesčiu – Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymas.

 

 

Komisijos pirmininkė Laimutė Matkevičienė, tel. (8 5) 239 6684

 

Parengė

Komisijų sekretoriato patarėja

Erika Mikalajūnienė, tel. (8 5) 239 6815, el. p. [email protected]

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti