Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Projektas – sėkminga Lietuva. Kaip užtikrinti investicijas, tvarų augimą ir socialinę gerovę?

2017 m. kovo 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotrauka

 

2017 m. kovo 3 dieną Seimo Ekonomikos komitetas kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje surengė tarptautinę konferenciją „Projektas – sėkminga Lietuva. Kaip užtikrinti investicijas, tvarų augimą ir socialinę gerovę?“. Renginys vyko Europos semestro kontekste, po Europos Komisijos parengtos naujos šalies ataskaitos „Lietuva 2017“ paskelbimo.

Konferenciją sveikinimo žodžiu pradėjo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Pirmąjį konferencijos pranešimą „Lietuvos ekonomikos prioritetai“ pristatė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, pabrėždamas, kad vienas pagrindinių septynioliktos Vyriausybės tikslų – šalies ekonomikos transformacija, grįsta sisteminiais, ambicingais ir, jeigu reikia, nestandartiniais sprendimais. Esminių ir  ekonomikos transformacijai būtinų pokyčių reikalaujančiomis sritimis premjeras įvardijo 4 sritis: konkurencinga ir inovacijomis grįsta ekonomika; viešojo sektoriaus efektyvumo didinimas; sisteminė mokesčių peržiūra; kova su šešėline ekonomika ir korupcija.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotrauka

 

Europos Komisijos vicepirmininkas, atsakingas už eurą ir socialinį dialogą, finansinį stabilumą, finansines paslaugas ir kapitalo rinkų sąjungą Valdis Dombrovskis savo pranešime  „Europos ekonominė padėtis ir Lietuva“ apžvelgė pagrindinius Europos Komisijos parengtos naujos šalies ataskaitos „Lietuva 2017“ aspektus, taip pat šalies rodiklius Europos kontekste, akcentavo investicijų pritraukimo ir socialinės gerovės svarbą.

Diskusijų metu ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Europos Komisijos vicepirmininkas V. Dombrovskis, Europos Komisijos narys, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą, Vytenis Andriukaitis, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius, Seimo Europos reikalų komiteto vicepirmininkė Rasa Budbergytė kartu su konferencijos dalyviais diskutavo tema „Kokių reformų reikia Lietuvai?“. Pirmąją konferencijos dalį moderavo Europos Komisijos ekonominės valdysenos pareigūnas Lietuvoje Marius Vaščega.

Antrąją konferencijos dalį, kurioje buvo nagrinėjama tema „Kas lemia reformų sėkmę?“, moderavo Europos Komisijos ekonominės valdysenos pareigūnas Lietuvoje Jonas Rasimas. Ją pradėjo Vilniaus Universiteto  Teisės fakulteto dekanas prof. Tomas Davulis ir pristatė pranešimą „Socialinio modelio rengimas: išmoktos pamokos“. Komunikacijos svarbą ir esminius sėkmingos komunikacijos principus savo pranešime „Kaip sėkmingai komunikuoti reformas?“ pristatė Estijos viešųjų ryšių asociacijos prezidentė Aive Hiepu (Aive Hiiepuu). Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų prof. Vitalis Nakrošis pranešime „Struktūrinių reformų sėkmės sąlygos ir galimybės Lietuvoje“ apžvelgė struktūrinių reformų eigą ir jos pamokas.

Diskusijose kartu su pranešėjais dalyvavo Seimo Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Daugiau informacijos: http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=15258&p_k=1&p_event_id=3089

 

Parengė

Ekonomikos  komiteto biuro patarėja Rasa Duburaitė

tel. (8 5)  239 6756, el. p. Rasa.Duburaitė@lrs.lt;

   Naujausi pakeitimai - 2017-03-06 10:11
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti