Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Švietimo ir mokslo komitetas: Seime vykusioje konferencijoje aptarta kuriamų socialinių inovacijų teorija

2017 m. spalio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seime vykusioje mokslinėje konferencijoje „Socialinės inovacijos ir regionų plėtra“, kurią organizavo Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bei Kazimiero Simonavičiaus universitetas, dalyviai pateikė daugiau nei tris dešimtis siūlymų, kaip stiprinti šalies regionus: nuo idėjų apie mikrokreditus iki darbo aplinkos gerinimo ir visuomenės informacinio raštingumo lygio kėlimo būdų.

Vienas iš konferencijos moderatorių, Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas pastebėjo: „Daug diskusijos metu gimusių idėjų buvo skirta suvaržymų ir reikalavimų supaprastinimui, t. y. kasdienio gyvenimo palengvinimui“.

Atsižvelgus į pasiūlytų idėjų kiekį, konferencijos organizatoriai nusprendė kurti atvirą socialinių inovacijų „Idėjų banką”. Internete veikiantis „Idėjų bankas“ bus skirtas tiems, kurie nori užsiimti socialinėmis inovacijomis, tačiau jaučia pirminių idėjų, ar įkvėpimo trūkumą.

Konferencija „Socialinės inovacijos ir regionų plėtra“ yra ketverių metų trukmės Europos Sąjungos 7-osios Bendrosios Programos tarptautinio mokslinių tyrimų projekto „Socialinės inovacijos kaip socialinių pokyčių veiksnys” (SI-DRIVE, Social Innovation – Driving Force of Social Change) dalis. Tyrimą Lietuvoje vykdo Kazimiero Simonavičiaus universitetas.

Konferenciją atidarė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akad. Eugenijus Jovaiša, vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė. Pranešimus skaitė tarptautinio mokslinio projekto „Socialinės inovacijos kaip socialinių pokyčių veiksnys“ tyrėjai, socialinių inovacijų ekspertai. Apie socialinių inovacijų potencialą šalies regionuose su mokslininkais diskutavo valstybės institucijų ir vietos savivaldos atstovai, politikos formuotojai ir vykdytojai.

Trumpas video pranešimas apie socialines inovacijas.

Seime vykusios mokslinės konferencijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

 

Daugiau informacijos:

Tel. 8 614 30009, el. p. [email protected]

www.fb.com/ksuniversitetas

 

Parengė

Švietimo ir mokslo komiteto biuro patarėja

Justina Paukšė, tel. (8 5) 239 6715, el. p. justina.paukste@lrs.lt

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti