Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Kultūros komitetas: „Būtina padidinti nacionalinio transliuotojo televizijos programų prieinamumą klausos ir regos negalią turintiems asmenims“

2019 m. vasario 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Kultūros komitetas vasario 13 d. posėdyje svarstė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo Nr. I-1571 5 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-2686, kuriuo siekiama gerinti nacionalinio transliuotojo televizijos programų prieinamumą klausos ir regos negalią turintiems asmenims.

Projekto tikslų siūloma siekti numatant, kad Lietuvos radijo ir televizijos programų transliacijų, kurios nėra kartojamos, trukmė per mėnesį sudarytų: 1) programos su lietuviškais subtitrais – ne mažiau kaip 50 procentų viso mėnesio transliavimo laiko; 2) programos, verčiamos į lietuvių gestų kalbą – ne mažiau kaip 20 procentų viso mėnesio transliavimo laiko; 3) programos, pritaikytos regos negalią turintiems asmenims – ne mažiau kaip 10 procentų viso mėnesio transliavimo laiko.

Tokių programų apimties siūloma siekti palaipsniui. Lyginant su transliavimo apimtimi per mėnesį 2019 m., programų transliavimo apimtys per mėnesį kiekvienais metais turėtų didėti nemažiau kaip projektu numatytais procentais: 1) su lietuviškais subtitrais – 5 procentais; 2) verčiamų į gestų kalbą – 1 procentu; 3) pritaikytų regos negalią turintiems asmenims – 0,5 procento.

Projektu siūlomo laipsniško programų, pritaikytų klausos ir regos negalią turintiems asmenims, didėjimo formuluotė atitinka Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos (ES) 2018/ numatytus reikalavimus, kad valstybės narės nepagrįstai nedelsdamos turi užtikrinti, jog jų jurisdikcijai priklausančių žiniasklaidos paslaugų teikėjų paslaugos būtų nuolat ir palaipsniui labiau prieinamos neįgaliesiems. Apie tai, kaip laikomasi šių reikalavimų, valstybės narės turės Europos Komisijai periodiškai teikti įgyvendinimo ataskaitas.

Patobulintam įstatymo projektui Nr. XIIIP-2686(2) Kultūros komiteto nariai pritarė bendru sutarimu.

 

Parengė

Seimo kanceliarijos Kultūros komiteto biuro patarėja

Deimantė Žegunė, tel. (8 5) 239 6791    

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-14 10:06
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti