Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

VVSK: regioninės politikos pokyčių tempas netenkina

2019 m. vasario 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vasario 13 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) jau trečią kartą per metus išklausęs Vidaus reikalų ministerijos (VRM) informaciją apie pažangą įgyvendinant regioninės politikos „Baltosios knygos“ nuostatas, konstatavo, kad per porą metų nelabai pasistūmėta į priekį. „Jeigu į mūsų išsakytus pageidavimus bei siūlymus ir vėl nebus tinkamai sureaguota, gali atsitikti taip, kad Seimo pavasario sesijos pradžioje parengsime ir teiksime Seimui svarstyti Regioninės plėtros įstatymo pataisas dėl apskričių regioninės plėtros tarybų  teisių ir vaidmens didinimo,“ – apibendrindama parlamentinės kontrolės renginį sakė VVSK pirmininkė Guoda Burokienė.

VRM informavo apie jau kitą savaitę numatytus teikti Vyriausybei tvirtinti Lietuvos regioninės politikos prioritetų iki 2030 metų (toliau – Prioritetai) ir Prioritetų įgyvendinimo priemonių iki 2020 metų plano projektus. Dokumentuose numatoma iki 2020 metų parengti 10 metų trukmės regionų plėtros planus, nustatytų regionų (apskričių) specializacijos krypčių pagrindu; sukurti regioninių viešojo transporto ir regioninių viešųjų paslaugų kitose srityse sistemas; įsteigti regionų kompetencijos centrus ir kt.

Išklausę pateiktą informaciją VVSK nariai pareiškė, kad neišgirdo naujų sumanymų, kaip bus siūloma regioninę politiką padaryti efektyvesnę, ir kad labiausiai pasigenda konkrečių priemonių, kuriomis būtų realiai stiprinamos regioninės plėtros tarybos, įsteigiant arba stiprinant šias tarybas aptarnaujančias įstaigas, didinant tarybų galias planuoti ir naudoti finansinius išteklius iš įvairių šaltinių regionų plėtros planuose nustatytiems tikslams ir priemonėms įgyvendinti, taip pat koordinuoti regionuose įgyvendinamas įvairių sektorių teritorinės plėtros priemones.  

 

Parengė

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėjas  Algirdas Astrauskas

Tel.: (8 5) 239 6803, mob. 8 612 03 889, el. p. [email protected]

 

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-14 16:01
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti